1. Pokud chceš vědět, jaký někdo doopravdy je, všimni si, jak se chová ke svým podřízeným, ne k sobě rovným.“ (Sirius Black, Harry Potter a Ohnivý pohár) 


2. „Nezáleží, jaký se narodil, ale co z něho vyroste.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)


3. „Důvtip je nade všechna bohatství lidí.“ (Rowena z Havraspáru, Harry Potter a Relikvie smrti)


4. „Nezájem a zanedbávání často napáchají víc škody než otevřená nenávist…“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Fénixův řád)


5. „Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi, a omráčit horského trolla, vysokého dvanáct stop, k takovým věcem určitě patří.“ (Harry Potter a Kámen mudrců)


6. „Budeme silní jen tehdy, jestliže dokážeme být jednotní, a budeme slabí, jestliže se nedokážeme dohodnout.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)


7. „Samozřejmě, že se to děje uvnitř tvé hlavy… ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není skutečné?“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Relikvie smrti)


8. „Mládí nemůže vědět, jak přemýšlí stáří, ani jak se cítí. Ale staří lidé se proviní, jestliže zapomenou, jaké to je, být mladý…“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Fénixův řád)


9. „Stáří bývá pošetilé a zapomnětlivé, takže má sklon mladé podceňovat.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)


10. „Věci, které ztratíme, mají způsob, jak se nakonec vrátí k nám, i když ne často způsobem, který očekáváme.“ (Lenka Láskorádová, Harry Potter a Fénixův řád)


11. „Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)


12. „Je to zvláštní, ale když máte z něčeho hrůzu a dali byste cokoli, abyste zpomalili čas, zjistíte, že bývá jeho nepříjemným zvykem ubíhat ještě rychleji.“ (Harry Potter a Ohnivý pohár)


13. „Potíž je v tom, že lidé mají sklon volit právě to, co je pro ně nejhorší.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Kámen mudrců)


14. „Dopouštím se omylů jako kdokoli jiný. Naopak, protože jsem – promiň mi to tvrzení – o něco chytřejší než většina lidí, bývají o to větší i moje omyly.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)


15. „Mysl má mnoho vrstev a je složitá … nebo alespoň většina myslí je taková.“ (Severus Snape, Harry Potter a Fénixův řád)


16. „Slova jsou, podle mého ne tolik skromného názoru, naším nejvíce nevyčerpatelným zdrojem magie. Schopná způsobovat zranění i napravovat je.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Relikvie smrti)


17. „Pokud si nejste jisti, jděte do knihovny.“ (Ron Weasley, Harry Potter a Tajemná komnata)


18. „Nemůžeme si vybrat osud, ale můžeme si vybrat ostatní. Dávej pozor, abys to věděl.“ (Harry Potter a Fénixův řád)


19. „Jsem takovej, jakej jsem, a nestydím se za to. ,Nikdy se za to nestyď,‘ říkával vždycky můj nebohej taťka. ,Najdou se takový, který ti to budou mít za zlý, ty ale nestojej za to, aby sis kvůli nim dělal těžkou hlavu.‘“ (Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár)


20. „Budeme se s tím smutným faktem muset nějak vyrovnat … a se svým žalem se poprat.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)


21. „Musíme se snažit nepotopit své trápení, ale poprat se s ním…“  (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)


22. „Tam si hůlku nedávej… co kdyby se vznítila?“ (Pošuk Moody, Harry Potter a Fénixův řád)


23. „Ochromující bolest bude ještě horší, když ji konečně cítíš.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)