1. Sherwood

Jen co vás vláček vyplivne na Hlaváku, musíte se proplést jak davem lidí, tak parčíkem u nádraží, kde na vás Robin Hood fakt nečeká. Jediné, co pomůže, je ještě ve vestibulu zalézt do metra. Rozhodně nezkoušejte únik směr nahoru po schodech v prosklených věžích na magistrálu. Ony to totiž ani nejsou schody, ale veřejný kaskádovitý pisoár.

2. Průchod u Muzea

A tím myslíme jak ten u metra, tak ten od zastávky tramvaje k metru. Podobně výživný je i nedaleký parčík, kde se odehrává nekonečný smutný drogový večírek. Bacha kam šlapete.

3. Václavák po desáté večer

Se soumrakem se tu potkáte pestrou sebranku náhončí do bordelů, dýlerů a naondulovaných prostitutek v péřovkách a mini. Skoro by se zdálo ze je to nějaký stejnokroj. Výhoda je, když nevypadáte jako turista, většinou tady nikoho moc nezajímáte.vaclavske-namesti-109 copy

4. Žižkovský tunel

Jestli jste viděli film Zvrácený, cestou pod Vítkovem nejspíš nedovedete myslet na nic jiného. Holt to tady má takovou zvrácenou poetiku. Uprostřed tunelu čas od času sedává týpek s kytarou a když hraje a zpívá, nese se to přízračně ven oběma konci tunelu.zizkovsky tunel 2 copy

5. Železná Sparta

Ať už Spartička vyhraje, prohraje, remízuje a nebo nehraje vůbec, v téhle nálevně vás nic dobrého nečeká. Nařachané holohlavé osazenstvo se dvakrát kámošit nechce. Boj se boj!

6. Lehovec

Je nám to líto, ale Lehovec to schytá za všechny konečné nočních tramvají. Kdokoliv, kdo kdy v nočce zaspal a probudil se na periferii města s prázdnýma kapsama, nám dá za pravdu.lehovec

7. Karlovy lázně

Neonový nápis, že jste o největší klub ve střední Evropě vznášející se nad Vltavou, zlákal do svých útrob nejednu dušičku. Co jsme vypozorovali při investigativních návštěvách, holky si to tady s oblibou nechávají dělat rukou rovnou na schodech. Těžko říct, zda by to Karel Havlíček Borovský ocenil. Když tu bydlíval, asi to bylo jiný kafe.

8. Palladium před Vánocema

Když město vyhlásí revitalizaci, obvykle to vypadá tak, že na daném místě postaví nákupák. A to je peklo samo o sobě. V čase vánoční pohodičky asi tak osminásobné. Na druhou stranu, kdo z vás si sem nikdy nešel jen odskočit?

9. Strossmayerovo náměstí

Na první pohled není na Strossu nic špatného. Je tu krásný kostel sv. Antonína a k tomu ještě moc hezký dům bývalé Záložny. Ale už jste tu někdy přestupovali? Stihnout tu správnou tramvaj v tom správném směru není úkol pro jelimánky!

10. Na Knížecí

Zní to sice vznešeně, ale modrou krev Na knížecí pohledáte těžko. Spíš jen sem tam před hernou na chodníku, nebo zaschlou na stříkačkách.

11. Autobus do ZOO

Když chcete na zvířátka a nebo máte to štěstí, že makáte v Troji (jako my), pokouší se a vámi do busu narvat každé ráno tři  školky a k tomu pět mamin s kočáry na trojčata. Zvuky i vůně linoucí se  autobusem pak vydají za vlastní soukromou ZOO.

12. Česká Pošta na Kafkově

Oukej, všechny pošty dovedou být peklo. Vedro, zima, fronty, řvou děti, řvou důchodci, řvou telefony a do toho ten chytrák před váma nemá vyplněné podací lístky. Ale pošta na Kafkově. Ach. Běžte si tam stoupnout a uvidíte sami, proč se to tu jmenuje Kafkova.

13. Vltavská

Není to nejkrásnější stanice metra, ani zastávka tramvaje, co by potěšila oko. Ale o to nejde. Až tam budete příště, mrkněte směrem ke stropu. Ty pavoučí kolonie by sem měli jezdit natáčet z National Geographic.  A když vám to nestačí lupněte si jednu cestu přilehlým průchodem, kde je snad tajná továrna na moč. Jinak si ten odér totiž nelze vysvětlit.vltavska

14. Lazarská

Noční přestupní uzel, kde vám to skoro pokaždé ujede, jak jste vyndaní, unavení a zapocení. Takže si zanadáváte spolu s ostatními vyndanými, unavenými a zapocenými individuy, co se plácají kolem vás. A když máte kouska rozumu, prcháte z přízračných nočních zastávek uchlácholit se ještě jedním pivkem K Sudu, než vám za půl hoďky pojede znovu ta vaše.

15. Zastávka Mezi hřbitovy

Nachází se na Olšanech. Na člověka tam padá chtě nechtě tíseň. Prostě takové místečko mezi smrtí a smrtí. Dlouhá ulice před váma, všude kolem nic a země plná mrtvol.1280px-Jana_Želivského,_zastávka_Mezi_hřbitovy

16. Víkendová IKEA

Je jedno, jestli si vyberete tu na Zličíně nebo na Čerňáku, v obou je to stejné peklo. Ale kdo musí, ten zkusí. A bude zasypaný vonnými svícemi, masovými kuličkami a zamilovanými páry, které se rozhodli vyzkoušet svou první opravdickou matračku.

17. Office baráky, když vjíždíte z D1

Když se z víkendu vracíte po D1 do Prahy a míjíte tyhle baráky, hupsne na vás depka za ty lidi, co sem už za pár hodin přijdou při pondělním ránu hákovat. Podle rozlohy těchhle skleněných kvádrů je těch bledých duší v saku víc, než si jste ochotni přiznat.

18. Kozička

Trendy bár kousek od Staromáku, kde se perou fotbalisti a na lov sem vyráží každá slušná zlatokopka. A obyčejný chlapec tu tak bude za vola.

19. Bulovka

Nic proti místním doktorům, ale místo je to věru strašidelné, i když jen jdete za někým na návštěvu. A to je přitom jen odvárek, když tam musíte ulehnout…

20. Palmovka

Odporná bažina kolem autobusáku klame názvem. Žádné palmy natož idylka. Jen humáč a relikvie včerejších večírků, které za tmy doplní existence, které se nejspíš přes den schovávají někde v tunelech metra.Sponi_Palmovka2 copy

21. Eighties párty v Lucerna Music Baru

Každý pátek, každou sobotu, zas a znova, roztáčí se diskotéková kola. Bohužel podle jednotného playlistu. Všichni jedou na totál na plech, holky tu slaví rozlučku se svobodou a mlsní opocení chlapci, co si právě sundali tričko na Life is Life od Opus, je nálevají vodkou s redbullem.

22. Holešovické výstaviště

Popraskané chodníky, opuštěná fontána, do toho pár kolotočů a vrzající horská dráha. Zvlášť přes den to tam trochu vypadá jako v kulisách Walking Dead. Jen narazit na zombíka.

23. Klub Alcatraz

Čiré zlo, když nevíte, o co jde a co tu čekat. Ale oni vás Žižkováci brzy zaučí.