Aprílové počasí

Furt se mění, takže se buď potíte a nebo je vám kosa. Každopádně ale zmoknete. Na to si můžete vsadit.


Jarní únava

Těžko říct, jestli za to může letní čas. Ale ať spíte, jak spíte, vždycky by vám přišla ještě tak hoďka či dvě k duhu.


Velký vody

No není to pěkný, jak to všechno hezky pučí, kvete a nakonec to spláchne jedna velká přílivová vlna z potoka, do kterýho si normálně chodíte cákat nohy? Všechno i s vaší širokoúhlou telkou a pohovkou z Ikey? Ani ne.


Párečky

Všude se někdo cicmá a oblejzá. Takže si připadáte, jak v úvodní sekvenci pornofilmu. A jestli jste do toho navíc ještě tak trochu osamělí, třeba si i zabulíte.


Jaro smrdí

Roztajou loňské sněhy a vylezou psí, kočičí a lidské výkaly, co se střádaly celou zimu. Do toho rozkvetou stromy, i ty, co vlastně moc nevoní. Jaro je prostě smraďoch.


Mini

Holky nosej krátký sukničky. Tak nějak se to od nich očekává. Zbytečně tím dráždí muže. A samy si nastuděj močák. Takže je z toho jen spousta trápení.


Marné naděje

Máte pocit, že se váš život zázračně změní k lepšímu. A ono se nestane nic.


Elasťáky

Respektive oškliví lidé v elasťácích. Cyklisti, bruslaři, běžci… neustále musíte uskakovat před mějakým zapoceným ošklivým obtloustlým člověkem narvaným v děsivém trikotu.


Maturita

Jo jasně, vyprávějte někomu ve čtvrťáku o tom, jaký je super jaro, že teď zakalíme a vůbec najdeme si holky, že to bude parádní. Jistě jistě.


Reorg

Jaro, teda spíš jeho konce jsou taková pěkná chvilka, kdy se firmy většinou rozhodnout pročistit před prázdninama vzduch v baráku. Ale nemusí vám to bejt líto, většinou vás jde víc dohromady.


Hormony

Sice se tváříte, jako že nic. Ale taky to s váma šije. Všechno se to bouří, krev se vaří a pokud nemáte zrovna do koho citově investovat, jste vážně v loji.


Sluníčko

Na chvilku vylezete na slunko a hned jste spálený. Takže začínáte to jaro jako spařené prase.


Alergie

Všichni básněj, jak to všechno krásně kvete. Ale vy máte plný oči hnisu a plnej nos hlenu, takže z toho nemáte nic. Jenom teda tu sennou rýmu. A možná i vyrážku. Jako takový příjemný bonus.


Sperma

V parku se nikde nemůžete v klidu posadit, aniž byste se neotřeli o genetickej materiál nejmíň půl tuctu různých jedinců. Láska je prostě ve vzduchu. A na lavičkách. A na klikách. A na madlech v tramvaji. Všude.


Šneci

V jednom kuse budete mít špatný svědomí, protože na každý vycházce po dešti rozšlápnete tak tři až čtyři šneky. A nejen že bídně a zbytečně zhynou pod vašimi podrážkami, ještě vám zasviní zářivou jarní obuv.


Špeky

Jak se zkracují sukně a vyhrnují trička, objevují se špeky. Pěkně spálené jarním sluníčkem, zapocené a pak zase namrzlé. No krása.


Neukotvení truhlíci

Vyjít do ulic je vyložene nebezpečný. Kdejaká paňmáma s jarem vystrčí na parapet truhlík s rostlinstvem, kterej se manža rozhovne připevnit “až někdy pak”. A vy tančíte v agónii mezi padajícími pelargóniemi.


Předsevzetí

Co vám nevyšlo z novoročních předsevzetí, snažíte se zoufale dohnat teď. Ale už tušíte, že to nemůžete stihnout. A že bude k ničemu nejen jaro, ale i léto. A podzim. A zima. A tak furt dokola.


Buskeři

Na ulice se vyhrnou lidi, co sice neumí ani pískat na hubu, ale vytrvale to zkoušej. A ještě vám pod nos strkaj svůj zavšivenej klobouk.


Zahrádky

Příroda se probouzí a tak musíte dřít jako mezek na zahradních latifundiích. Plejt, okopávat, orat, hnojit, sejt… prostě druhá šichta, špinavý ruce a bolavý záda.


Zahrádky II

Je hezky a tak všichni trvají na sezení na hospodských zahrádkách. Pivo je studený, lavičky mokrý a jakmile zajde slunce, je kosa jako blázen. Takže zase nastydnete.


Mláďata

Všude vylezou uřvaný mláďata a maj pocit, že jim to na světě patří. A jelikož jsou vlastně roztomilý, ani je nemůžete pořádně vyfakovat.


Velikonoce

Potřebujete ještě něco dodávat?