1. třeba vyjmenovaný slova si občas prostě musíte převyprávět komplet celý, abyste zjistili, jestli tam vážně patří i Přibyslav.
 2. a i když nakonec moc chyb neděláte, stejně vás nakonec překvapí, co všechno mezi ta vyjmenovaná slova patří.
 3. Nakonec když chyby děláte, říkáte jim „překlepy“, který vznikly v té rychlosti, ve které jste to psali.
 4. v záložkách prohlížeče máte někde schovanou stránku, kde se vysvětluje, kdy psát mně, mě nebo mne.
 5. v zásadě se dá říci, že gramatiku řešíte tak nějak podle citu. a spoustakrát jste, co se týče citů, jako slon v porcelánu.
 6. Ani se psaním to nemáte jednoduchý. Schválně, jak se píše velké psací „f“, no? A „h“? A „v“? Vidíte, nakonec ani psát to neumí.
 7. ve finále tedy píšete jako zvíře, že to po vás nikdo nepřečte. a tvrdíte, že to je z toho, jak všechno píšete na kompjútrech.
 8. i na jednoduchý počty vytahujete kalkulačku. tvrdíte, že to je jen z lenosti, ale ono je to spíš pro jistotu.
 9. jak jde o procenta, který na kalkulačce pochopitelně spočítat neumíte, pomáháte si trojčlenkou, kterou nicméně pokaždé musíte znovu a znovu pochopit.
 10. na daně ovšem nestačí ani ta trojčlenka. těm prostě nerozumíte, ale uklidňuje vás, že to tak má prý každý. říkáte.
 11. ostatně spoustu složitějších věcí, který byste měli nejspíš znát, omlouváte tím, že jste přeci byli spíš humanitně zaměření, že ano. nebo přírodně. nebo vůbec nijak.
 12. pak jsou tu jazyky. angličtina nejspíš ještě jde. ale ten druhý… jistě, byla to němčina… tam končíte u der, die, das, psí vocas. a ani vám samotným to nepřijde vtipný.
 13. a to ani nemluvíme o tom třetím, na který jste se zapsali, protože vám ten druhý nešel. z něj umíte taky psí vocas.
 14. nakonec vlastně moc nechápete, co má kdo proti google translatoru. vy ho pochopitelně používáte jen u složitějších textů. zato i u angličtiny.
 15. vypočítat obsah pár čtverců bývalo snadné, jenže když teď máte spočítat metry koberce do obejváku, vyjde vám to vždycky nějak našišato.
 16. a zaplaťpánbů za aplikace v chytrých telefonech, protože co byste dělali, když vám někdo řekne teplotu ve stupních fahrnheita. natožpak když jde mililitry, hektolitry, superlitry a spol.
 17. Taky neustále zjišťujete, že za hodinu se z Prahy do Ostravy nedostanete, ani kdybyste letěli sebevíc. Z bodu „a“ do bodu „b“ to rychlostí „v“ ani jinak nejde.
 18. a i po všech těch letech biologie vás dokáže překvapit to, kde vlastně máte ledviny a že pes nepelichá.
 19. chlapi pak můžou jen hořce litovat, když si někde v báru nabrnknou holku s ohryzkem.  pokud by dávali pozor, věděli by, že holky žádný nemají…
 20. možná jste světáci, ale nějaké ty geografické špeky stejně vysypete jen o těch zemích, kde jste byli zrovna letos na dovolené.
 21. pochopitelně, že nechápete změny času, letní dny, slunovraty a posuny v časových pásmech. jednak jsou to zase počty, kterým nehovíte, druhak jste tomu nerozuměli už tenkrát. natož teď.
 22. vůbec co se týče takovýho toho všeobecnýho přehledu, fackujete mladý, že to přeci musí znát, ale sami si nakonec nejspíš taky nevybavíte, který „bohdá král to z boje utíkal“ a z máje dáte k lepšímu jen hynka a jarmilu.
 23. takže všechny vaše cesty nakonec vedou na google. a je to tak správně. jen těch ztracenejch let…
 24. …kdy jste se mohli naučit opravdu všechny ty potřebný věci, který člověk musí znát k normálnímu životu.