1. Je potřeba se strašně mračit, hlavně na fotkách. Kdo se na fotkách nemračí, je buzík. Jedinej metalák, kterej se na fotkách mračit nemusí, je Gaahl z norských Gorgoroth. Ten je buzík oficiálně.


2. Nosíme zásadně metalový trika. Čím hustčí kapela, tím líp. Nevadí, že Cryptopsy nesnesete dýl než jednu písničku, s jejich trikem budete hustší než buzík s Cannibal Corpse. Kdyby na něj Cryptopsy neudělali dojem, řekněte, že jste Cannibal Corpse poslouchali ve školce a že Barnes i Corpsegrinder jsou buzíci.


3. Triko Meshuggah nosí jenom pozéři, protože Meshuggah nikdo normální poslouchat nemůže.


4. Nikdy si nic nemalujeme na hubu! Na hubu si malujou jenom chudáci, co poslouchaji black metal nebo buzíci zastydlí u KISS. Jedinej deathmetalák, co může mít pomalovanou hubu, je Nergal z Behemoth. Ne proto, že je buzík, ale že je hustej a přežil leukémii.


5. Mámě zásadně odpovídáme fuck yeah! Když si troufneme, tak i tátovi. Kdo ale říká fuck yeah u War of Warcraft, je buzík.


6. Když potkáme hustýho týpka, zdravíme ho Hail Motherfucker. To mu vezme vítr z plachet, kdyby chtěl bejt hustčí než my. Když neumíme vyslovit Motherfucker, zdravíme česky čau píčo.


7. Na pozdrav zásadně hrozíme vidlákem. Kdo na pozdrav mává, je debil a buzík.


8. Jediná povolená barva je černá. Nebo musí tvořit aspoň 80 % viditelnýho oblečení. Kdo nechodí v černý, je buzík. Kdo si na sebe vezme něco reflexního, je buzík na druhou.


9. Když se nám nepodaří najít si holku mezi metalačkama, může bejt EMO. Ale když s váma někam jde, musí držet hubu a nesmí mít triko s Bullet for My Valentine nebo podobnýma buzíkama.


10. Heavy metal je buzická muzika– Helloween, Scorpions, Motley Crüe, Whitesnake, Iron Maiden, všecko buzíci. King Diamond je ženská.


11. Všecken melodickej metal je odpad. Když to má navíc v názvu, je ostuda o něm i vědět. Jedinou výjimkou jsou Opeth, ale ty už se brzo rozpadnou.


12. A možná ještě Hypocrisy. Musí se ale říkat, že nejlepší deska byla Osculum Obscenum a všechno novější je mnohem slabší. Cradle of Filth se smí poslouchat jenom do desky Midian, pak už to je odpad. Children of Bodom jsou jenom marketing a nikdy neexistovali.


13. Nu metal je odpad.


14. Už jenom zmínit nu metal mezi metalem je odpad.


15. Nu metal poslouchaji jenom lidi bez uší. Jedinej skutečně nu metal jsou System of a Down, a ty už nehrajou.  


16. Slipknot se poslouchat může, ale jedině, když je člověk nalitej, aby měl výmluvu. To samý platí o Fear Factory, který vlastně jenom přebůstrovali Machine Head, který ostatně jenom vykradli a zmrvili Panteru. Ministry posloucháme jenom s holkama, když chceme ukázat, že děláme do mezinárodních vztahů.


17. Doporučený nový kapely: Cattle Decapitated, Fleshgod Apocalypse, Hate, Hour of Penance, Iperyt, Misery Index nebo Spawn of Possession. Gojiru a všecken tenhle módní black metal poslouchají jenom buzíci, co nesnesou opravdovej metal, ale chtěji nosit metalový triko.  


18. Českej metal je světovej. Kdo si myslí něco jinýho, je buzík. Když ale dáváme prachy za triko nebo doplňky, koupíme samozřejmě radši Suffocation nebo Deicide.


19. Když jsme u těch Deicide, jedinej skutečnej mrtvolák je Glen Benton. Nikdo nemá lepší murmur. A koho teď napadnul John Tardy z Obituary je buzík, protože Tardy za A) nazpíval dvě desky úplně bez textů a za B) nemá na čele vypálenej obrácenej kříž.


20. O Ozzym se nemluví. Pošpinil metalový poselství v reality show. Kdo říká dokonce Ozínek, není snad už ani buzík. OK, starý Black Sabbath se poslouchat můžou, ale jenom doma. A mluví o tom jenom pozér, co chce machrovat. To samý starý Judas Priest, ale i Metallica od Master of Puppets dozadu.


21. Mortician není kapela, ale soubor muziky z béčkových hororů.


22. Triko se nosí přes mikinu. Výjimkou je případ, když je na mikině hustší kapela než na triku. Jenom buzík si schová mikinu Incantation pod triko Vader. Ostatně kdo by poslouchal Vader, ty už 4 desky nevymysleli nic novýho. No Incantation taky, obojí rituálně spalte a sežeňte si starý triko Carcass.


23. Carcass teda není death metal, ale grindcore, nicméně poslouchat se můžou. To samý Napalm Death.


24. Klávesy do metalu nepatří. Na druhou stranu je prima, když na koncertě aspoň jeden z kapely necamrá furt zleva doprava a člověk si ho může vyfotit, aby si to dal na FB a byl hustej. Kdo si ale fotí klávesáka místo kytaristů nebo aspoň bubeníka, je buzík. Nejdřív se fotí zpěvák, pak sólovky, pak basa… Klávesy prostě až nakonec.


25. Jedinej bubeník, kterej se může fotit jako první, je Dave Lombardo. Ale ten už ze Slayeru odešel.


26. Jo a pak kdyby byla bubenice holka. Třeba Meytal Cohen. Tu si najděte na YouTube. Komu se nebude líbit, je buzík!