1. Kočičí hlavy. Je úplně šumák, jestli máte lodičky od loubotina nebo glády. Na pražské dlažbě se zabije i skialpinista s trekovou holí. Stačí když sprchne.
 2. Cyklostezka do Modřan. Základní instinkt velí přesunout se z kostek na jedinou rovnou plochu. A bojovat tak o holý život s cyklisty, bruslaři, volně pobíhajícími psy a dalšími tisícovkami procházkychtivých Pražáků.
 3. Fičák v metru. Při vstupu do vestibulů není radno nosit klobouk a nechávat menší psí plemena bez dozoru. Malý orkán totiž smete všechno včetně pečlivě natužených účesů.
 4. Signál v metru. Ono to možná ani technologicky nejde, ale hergot, není nic horšího, než když vám to vypadne, zrovna když vám třeba volá šéf. Nebo čekáte na jízdenku…
 5. Chodníky ve Vršovicích. V každý jiný čtvrti se svědomitě sbírá, jen ty Vršovice jsou pořád tak trochu podělaný. By Rosenheim koukal chci do vršovic…”
 6. Intervaly na přechodech v Legerce a Sokolské. Dvě navazující zebry, které se na jeden zátah nedají přeběhnout, natožpak přejít. Schválně, tři, dva, jedna, máš pět vteřin.
 7. Modrý zóny. A nezaparkuješ a nezaparkuješ. Bez kartičky ani ránu. A než bys řekl pokuta” už máš za stěračem papírek.
 8. Výtečně fungující odtahovky. Na co je naopak spolehnutí, to je fakt, že vás vždycky a hned odtáhnou. Bez milosti.
 9. Prázdninové vykopávky. Ať jste v jakékoliv čtvrti udeří červen a všude je to stejné. Praha se v hlínu obrátí a kompletně rozkope. Jasně, je to třeba, kdy jindy než když Prágl prázdnej, ale…
 10. Padesátka na pátýho května. Jste pěkně rozjetý z D1, už to chcete mít za sebou a najednou abyste jeli skoro krokem. Máloco je na Praze tak frustrující, jako pozvolna ubíhající pankrácký Manhattan.
 11. Ucpané eskalátory. Zájezďáci, ňoumové a provokáteři, co na schodech stojí vlevo a nemají pochopení pro Pražáka, který nestíhá. A když už uhnou, ještě útrpně vzdychají…
 12. Sedmnáctka. Tramvaj nemilosrdně a často překvapivě zahýbá do stanice Stromovka, odkud pak musíte běžet na Výstaviště. A běžet budete, protože nejspíš spěcháte na vlak, že jo.
 13. Depo XY. Tyhle cedule je za prvé hračka přehlédnout, zadruhé kolikrát ani nemáte tucha, kde se to zpropadený depo nachází. A už se vezete.
 14. Nákupy v Ikea. Protože ji Pražák má po ruce hned ve dvou verzích, jezdí tam. To ale nic nemění na tom, že jde o ryzí peklo. A je putna, v kterou denní hodinu ho podstoupíte.
 15. Koncentrace kokotů v bílých bavorácích. Takovejch, co parkují na chodníku, blokují tramvaje a vůbec vládnou Praze.
 16. Pachy v devítce a dvaadvacítce. Zvláštní, že se všechny smrady světa kumulují právě a jen ve dvou nejfrekventovanějších tramvajích v Praze…
 17. Vyprodaný párky v rohlíku na Míráku. Je to legenda: ty nejlepší párky v rohlíku na světě. Akorát je zázrak se k němu dostat. Ženete se pro něj, sliny vám kapou a jediný výsledek je cedule vyprodáno”.
 18. Zóny odpočinku”. Na náplavce se kumulují hipsteři, zoo a botanickou okupují militantní kočárky, Stromovka je plná běžců a v Divoké Šárce co pět minut rozšlápnete šrapnel. O takovém parčíku v Sherwoodu ani nemluvit…
 19. Placený záchody u Mekáče. Ty veřejný jsou o strach a žloutenku, k těm pěkným v Mekáči si musíte pořídit minimálně taštičku.
 20. Františkánská zahrada. Krásný parčík, kde by se člověk klidně věnoval hluboké meditaci, pokud by ale nemusel věčně překračovat existence nevalného zevnějšku.
 21. Nákupáky, kam se podíváte. Kde se objeví volná fuka, tam se strčí nákupák. Asi kdyby náhodou byl jeden línej jet kousek do jiného a měl všechno při ruce…
 22. Vzduch, který je tak hustý, že by se klidně dal krájet. Jediné štěstí, že si to Pražák uvědomí vždycky až když vyrazí na chatu.
 23. Lidi, co vybírají na pejsky a všechno ostatní. Charitu klidně můžete milovat, ale kdybyste měli dát všem, které potkáte od metra jen na Tylák, skončíte nakonec s kasičkou taky.
 24. Václavák po desáté večer. Se soumrakem tu potkáte pestrou sebranku náhončích do bordelů, dýlerů a naondulovaných prostitutek v péřovkách a mini. Skoro by se zdálo ze je to nějaký stejnokroj.
 25. Autobus směr zoo. Ať už chcete jet za zvířátky nebo tam děláte, vždycky se budete muset srovnat se třemi školkami a pěti maminami s kočárky. Suma sumárum taková malá autobusová zoo.
 26. Kvalt. Protože i když Pražák věčně nestíhá a jinak to nebude, přesto by klidně rád zvolnil.
 27. Skokani. Co si budeme povídat. Pražáci jsou saně a jakmile někdo hupsne do kolejí a oni kvůli tomu mají přijít pozdě na poradu, prskají jak důchodci, když čekají na důchod.