1. Jakmile vám někdo představí víc než dva lidi najednou, za dvě minuty nemáte ani tušení, jak se jmenujou.
 2. Nepamatujete si dokonce ani lidi, co jste s nima na základce seděli v lavici a jakmile zaslechnete „nazdááár, jseš to ty?“ nejradši byste odpověděli: „NE…“
 3. A vůbec nejhorší je, když se objeví někdo, koho nutně znát musíte. Protože on ví, co pijete, co děláte a že momentálně nespíte s ním. Hergot, že by to byl Milan? Nebo Mirek? Eeee.
 4. Nicméně konverzaci s lidmi, jejichž jména se nechytila, máte v malíku. Chce to jen zmáknout neurčitý vycpávky typu „ty kámo, brácho, zlatíčko“ a podobně.
 5. Tuhle fintu ostatně používáte i se svojí holkou nebo klukem. Je to prostě jistější. Člověk se mýlí a lidi s pamětí jako cedník se mýlí tuplem.
 6. Plyn jste vypnuli? Okna jsou zavřený? Jako určitě? Samozřejmě, že se raději vrátíte, abyste to zkontrolovali, protože coby kdyby…
 7. I tak se vám stane, že vletíte do cimry jako velká voda a…. hergot co jsem to jen chtěl.
 8. Co si nedáte do kalendáře, to není. Tečka.
 9. Neustále hledáte věci, které tady teď před chvilkou byly. Přesně tady to leželo. A není. A nebude.
 10. Na věci máte tzv.odkládací ordnung. A pokud je nedáte tam, kam jste zvyklí, už je nenajdete.
 11. Úplně nejhorší jsou takovýty bezpečný místa. Na zbylý eura z dovolený nebo milostný dopisy… Jeden se pak diví, kterej idiot mohl schovat doklady třeba pod vanu, že jo. A přitom jste si říkali, že to je tak blbý, že to najdete dycinky.
 12. Co se týče knížek, filmů, muziky, tak máte hlavu jako vodní mlejn. Nejprve naberete, chvilku udržíte, ale jakmile se kolo otočí, všechno to zase vyklopíte…
 13. Což je zase báječný, poněvadž ty skvělý věci můžete číst nebo na ně koukat donekonečna. A vždycky to bude překvapivej zážitek.
 14. Na druhou stranu jste si asi milionkrát řekli, že byste u piva chtěli perlit o něčem jako je umění 19.století, ale stejně si pamatujete akorát tak kulový. A to jste to vlastně drtili.
 15. Ale ten báječný pocit, když slyšíte v rádiu písničku a vzpomenete si, co to je za flák! Čistá radost a čistý vítězství.
 16. Škoda jen, že si žádnou oblíbenou písničku nezazpíváte. No jo, ale tak aspoň broukáte, v tom jste mistři. A v dovymejšlení textů, Krajčo by se divil.
 17. A pak je ještě horší varianta, že si pamatujete třeba všechny hlášky ze Svěrákovejch filmů, ale ty fakt podstatný věci ani omylem.
 18. Heslo na maily, Facebook nebo do eshopů máte jen jedno. Všude stejný a na 99% uhádnutelný za deset minut. Že by jméno a rok narození?
 19. I tak vás ale děsí, že by vám na počítači někdo smazal cookies a automatický přihlašování by bylo v kelu…
 20. Vtipy většinou vyprávíte s gustem, nicméně pointy se vám vytrácí jako mléčný zuby ze školákovy huby. Ale o to víc se smějete. Předem.
 21. Vůbec veselý historky většinou jedete pořád durch dokola. Už ani neprotestujete, když vám to někdo připomene… Postý.
 22. A vlastně strašně rádi poznáváte cizí lidi, anžto máte jistotu, že právě oni ty vaše historky nikdy neslyšeli, takže se můžete klidně rozjet, beze strachu, že se budete opakovat.
 23. Právě proto, že si ani vlastní historky nepamatujete, nesmyslně bazírujete na detailech, a místo abyste šli k věci, lovíte z bezedný paměťový díry jméno matky toho kámoše, co u toho tenkrát byl.
 24. Strašný je, když vám někdo přetrhne nit. Eeeee, kde jsem to skončil? Ve výsledku tam, kde nesvítí světlo…
 25. Když už si potřebujete něco zapamatovat, používáte úplně absurdní pomůcky, který si nepamatujete. Narozeniny mojí holky jsou přesně v polovině měsíce, na Lucii a 10 dní před Vánoci. To si snad budu pamatovat ne? He he, ne ne…
 26. V telefonu máte spoustu řádně uleželých esemesek. Protože jak to nehoří a neodpovíte hned, tak už nikdy.
 27. Minimálně jednou za kvartál vám ukradnou auto. Přitom ještě teď tady bylo. Ještě včera stálo přesně tady vedle tý stříbrný oktávky… No jo, jenže dneska jste ho dali do garáže…
 28. Výborný je zeptat se někde na cestu. Doleva, pak hned doprava, na světlech rovně a nakonec u popelnic, tam co je ten vysokej billboard… No je to těžký, když si pamatujete jen světla a billboard. Jakože světelnej billboard?