Dětství:

1. Řetězy
Stačilo je slyšet chrastit za dveřma a už jste si přáli mít na sobě pleny. Siláci měkli, měkejši omdlívali. Páč nikdo nebyl hodnej, žejo.
 
2. Básnička
A protože nikdo nebyl hodnej, tak všichni recitovali. A recitovat něco, když kolem vás běhá čert a řve bububu, vám na soustředění zrovna nepřidalo.
 
3. Strýc Karel
Jednou se prostě stalo, že jste prokoukli masku a najednou si uvědomili, že Mikuláš je vlastně převlečenej strýc Karel. A táhne to z něj jako ze sudu. A dětství ve vás umřelo. 

Mládí:

4. Blbě z chlastu
Leckdo z nás už měl občanku a sem tam nám nějaký to pití prošlo. Hlavně o týhle noci. A protože  prachů bylo vždycky málo, sáhli jste do regálu po tom nejlevnějším. Citronová vodka v akci? To berem, tři flašky, ta se neztratí… 
 
5. Pyrotechnika
Začíná šílenství, který bude pokračovat až do novýho roku a někde ještě dýl. Hajzlíci s petardama na každym kroku, sídliště páchne po síře a topí se v mlze, ve který jednou za čas vybouchne další blbost a někdo se tomu zasměje. A hledá prsty na chodníku. Vietnam hadr.
 
6. prosince ráno
Protože se vodka nakonec vážně neztratila a stejně vás ráno máma vykopala do školy. Nedejbože, když se začínalo tělákem. Thug Life.

Dospělost:

7. Váš pes
Protože je tu už zmíněná pyrotechnika. Pomůžou jen prášky na spaní, zavřít do peřiňáku, nebo vypadnout na venkov. Nebo injekce. Pro něj nebo pro vás, co na tom sejde.
 
8. Vaše dítě
Přichází čas, kdy musíte kupovat "Lego StarWars adventní kalendář" za šest set a dávat další tři kila dementovi s uhlem na obličeji, kterej deprimuje vaše dítě.
 
9. Mimibazar
– "Holky, můžu vyrobit Filípkovi mikulášský vousy ze starejch vycpávek do polštářů?"
– "Radši použij tampony, nacvakej je k sobě sešívačkou a popraš stříbrnejma flitrama. Manža je tak vyráběl loni a bylo to epes."