1. ve věčnejch černejch brejlích se v noci tak akorát přerazíte po cestě z pódia na bar.

 2. a v sexy kožených kalhotách si uženete parádně opocený moudí.

 3. v jednom kuse vás někam vozej. od Aše až po Ostravu. furt sem a zase tam. věčný dodávky, rozlámaný záda, odehrát, popít a zase na cestu.

 4. díky tomu se budete živit na pumpách bagetama, což vám logicky brzy zničí žaludek.

 5. případně vás čeká hotel, každou noc jinej a svoji vlastní postel uvidíte párkrát za rok.

 6. peníze, co utratíte za alkohol a drogy, vám pak budou v důchodu chybět. a ten důchod vám vlastně bude chybět taky.

 7. všechny ty návraty nad ránem vás budou ničit. zvlášť, když pak ještě budete muset hodit děcka do školky, protože se prej jinak furt flákáte.

 8. ostatně je dost pravděpodobné, že i jako rocková hvězda budete muset normálně chodit do práce, protože za koncerty dostanete tak na to popití na baru.

 9. abyste měli z čeho platit složenky, musíte občas odehrát nějakej ten firemní raut. takže tam stojíte jako ta klobása, bohatá firma se futruje kaviárem, nikdo vás neposlouchá a vy si řikáte, kam jste to zase sakra vlezli.

 10. o pěkným záchodě si můžete nechat jen zdát. v lepším případě kadíte někde v klubu, v horším je vaším královstvím toitoika.

 11. zatímco vaši fanoušci už spí, vy taháte ve tři ráno s bandou ospalejch spoluhráčů nástroje do zkušebny.

 12. na nějaký rajzování s kamarádkou z dětství rovnou zapomeňte. pokud na nic nehrajou, tak nebudete mít čas.

 13. navíc, manželka bude už takhle naštvaná, že jste furt v trapu. natožpak abyste si vyrazili. ještě s kamarádkou.

 14. nikdo vám nebude ani za mák věřit, že jste odpovědnej táta od rodiny. nebo máma.

 15. všichni vám budou tvrdit, že svý první album už nikdy nepřekonáte. a budou mít pravdu.

 16. a každej zamindrákovanej hejhula o vás bude moct napsat na musicserver, že jste nula. a vy se budete muset tvářit, že vám to neva.

 17. v jednom kuse vám někdo radí, jak máte hrát a skládat, abyste byli ještě slavnější. A jakmile ty lidi poslechnete, je to v pytli.

 18. vždycky vás bude někdo nesnášet a bude se cejtit v právu to na vás pořvávat na ulici.

 19. ve finále vás vlastně nikdo ani znát nebude, protože prostě nejste michal david.

 20. i jako hvězda se nejspíš budete handrkovat o hraní tu i tamhle a nakonec budete jezdit i do kulturáků v širý český stepi, protože kdo nehraje, není.

 21. a tak se vám stane, že na vás sem tam nepřijde taky nikdo. nebo přijde, ale nebude vědět na co vlastně jde a nakonec bude čučet jako thom yorke na kabát.

 22. věty “jste nejlepší publikum na světě” a “ahoj bruntále!” otočíte milionkrát…

 23. z věčných večírků a kocovin nevyjdete. akorát dalším večírkem. a kocovinou.

 24. a vaše nosní přepážka bude po pár letech stejná jako ta rockyho. tedy na hadry.

 25. cigára nejsou zdravý, obtěžujou lidi ve vašem okolí, způsobujou rakovinu a impotenci. ale rocker bez cigára prostě neni rocker.

 26. v zákulisí na vás v nejlepším případě čeká oschlá mísa plná salámů, rozteklýho hermelínu a okoralejch chlebíčků. v horším případě dostanete stravenku na klobásu a jednu pivenku. a je to.

 27. navíc se budete furt tahat s bandou podobně vyřízenejch trosek, který pyskujou, že už to není, co to bejvalo. všechny budete nenávidět, klasická ponorka.

 28. kamkoliv přijdete, budete očekávat nezaslouženou pozornost. a pravděpodobně se ji nedočkáte. nebo ne úplně všude.

 29. takže vám do postele holky nebudou skákat ani zdaleka tak zlehka, jak se dalo předpokládat. a když skákat budou, tak se zase nevyspíte…

 30. navíc všichni a všechny očekávají, že budete v posteli stejná hvězda, jako na pódiu. a přehnaný očekávání plodí pořádný zklamání.

 31. všechny ty modelky a mladý buchtičky, co s váma budou chtít randit, vás utahaj, vysajou z vás všechny prachy… a pak si budete muset pořídit nový, aby se neřeklo, že už na to nemáte.

 32. a z autogramů na prsa dostanete zánět karpálu jak z manuálu.

 33. až budete za zenitem, což bude přesně ve chvíli, kdy nebudou ani fanynky a žádný lepší album než to první, tak přijdou deprese.

 34. a upřímně, vyžilý rocker za zenitem je fakt trochu trapnej…

 35. takže nakonec budete muset umřít nějakou heroickou rockerskou smrtí. stačí si vybrat. brokovnice, oprátka, skok z útesu, autonehoda, předávkování… jak je libo. nejlíp do sedmadvaceti.