1. když v noci zaslechnete v bytě nějaký zvuk, je vám jasné, že se vás někdo rozhodl zabít.
 2. můžete si stopadesátkrát racionálně vysvětlit, že je to úplný nesmysl, a stejně budete čučet do stropu a už nezaberete.
 3. ono totiž i v případě, že jste to zkontrolovali nejméně sedmkrát, si stejně nebudete úplně jistí, že jste vážně zamknuli.
 4. takže pro jistotu půjdete ještě jednou, klidně v trepkách a pyžamu, a podíváte se.
 5. ostatně vracet se a kontrolovat budete pořád, protože si nikdy nebudete jistí, jestli jste fakt zhasli, vypnuli plyn, vodu a nakrmili psa.
 6. a i tak budete mít pokaždé utkvělý pocit, že jste něco z toho rozhodně zapomněli a že vás po návratu čeká domácí verze apokalypsy.
 7. každopádně máte vždycky připravený seznam, na co nesmíte zapomenout.
 8. ačkoliv vlastně nikdy na nic nezapomínáte, protože to, že byste fakt někdy zapomněli, vás děsí k smrti.
 9. všechno se vám honí hlavou.
 10. před spaním je to navíc ještě mnohem horší. stačí malý záblesk, který roztočí myšlenkovou spirálu a skončíte zpocený, vyděšený, s cígem na balkóně, jak si slibujete, že tý ženský z úřadu rozhodně zavoláte, protože co kdyby na vás poslala třeba exekutora.
 11. na druhou stranu víte, že jste čistí, protože minimálně jednou měsíčně raději kouknete, jestli náhodou nemáte nějaký škraloup v solusu…
 12. když pošlete esemesku a odpověď nepřijde okamžitě, máte dojem, že se zaručeně muselo něco stát.
 13. takže zkusíte zavolat a budete doufat, že to dotyčný číslo vezme…
 14. jakmile propásnete hovor z neznámýho čísla, jste z toho celý den trochu na mraky. co když to byla máma, která utopila telefon a potřebovala odvézt do nemocnice?
 15. pokud někomu trvá víc jak pět minut, než přijme žádost o přátelství na facebooku, považujete to za projev čiré nenávisti.
 16. všechny pasivně agresivní poznámky si automaticky vztahujete na sebe.
 17. doktoři vám samozřejmě lžou a v koupelně neustále kontrolujete věčný plamínek. taky nejíte houby.
 18. a všechny testy, zkoušky nebo výsledky, na který čekáte, dopadnou předem špatně. vy to víte.
 19. odjet na dovolenou je peklo samo o sobě. co když se něco stane? co když někdo bude něco potřebovat? zvládnou to beze mě? už jen z toho, že nekontrolujete emaily jste dost nesví…
 20. jakmile si vás šéf pozve do kanceláře, začnete si pro jistotu balit krabici.
 21. vůbec nejhorší ovšem je, když se v práci řeší něco úplně bez vás. buď jste tam k ničemu nebo vás fakt chtějí vyrazit.
 22. ježišmarjá hlavně ať vás nikdo nenechá nikde pronášet projevy, vést prezentace a vůbec mluvit před lidma. pokaždé propotíte košili a nervózní budete předtím, v průběhu a ještě dlouho potom.
 23. děsí vás zvuky. auto divně škrundá, takže bude rozbitý, taky lednice, myčka, vy kvůli tomu přijdete na buben, konec a ulice.
 24. jo, a pokud jde o auto, jakmile se trochu zakucká, jste připraveni vyskočit, protože nejspíš ihned bouchne.
 25. jakmile se zamilujete, sice přestanete řešit otevřený okna a exekutory ťukající na okno, zato začnete panikařit. že je nějak chladnej, že má opar, že nemůže jít ven i třetí den po sobě, a nebude za tím něco?
 26. a pochopitelně budete postupně rozebírat každičký detail esemesek a zpětně se nimrat v každém slovu, které jste spolu prohodili.
 27. nakonec si sestavíte svůj vlastní scénář věcí, který bude tím tragičtější, čím dýl ho budete vymejšlet. což bohužel neplatí jen na lásku…
 28. možná že úplně ve finále to pohnojíte jen kvůli tomu, že budete chtít „dospěle“ řešit něco, co ani neexistuje.
 29. Lidi vám většinou pořád opakují, abyste se trochu uvolnili… he he…
 30. fakt je ten, že jste prostě z principu připraveni, že se všechno může úplně vysrat.
 31. I tak vás všechno děsí a nakonec také vyděsí.
 32. a jen při představě, kolik vás toho čeká tenhle tejden, příští, že to možná nestihnete, se vám úplně svírají vnitřnosti.
 33. všechno to má jednu výhodu, nemusíte si stříhat nehty. kdyby to totiž šlo, ožerete si je klidně i na nohách.