1. Prozření

Už delší dobu sledujete, že vám šponujou původně vytahaný džíny, a přitom lehce tušíte, že nesprávnou aviváží to nebude. Najednou stojíte před zrcadlem, nešťastně civíte na horu sádla a nechápete, kdy jste se doprčic stihla tak vyžrat. Vždyť ještě včera jste byla docela šlank.

2. Odhodlání

Jdete na věc. Tedy jdete… Kupujete permici do fitka, nový běžecký boty a zázračný stahovací gatě s výtažky aloe vera. V lednici se místo klobás krčí zvadlej salát a kafe si sladíte výhradně stévií. Váš profil na Pinterestu přetéká inspirativními reposty a vy si slavnostně slíbíte, že do toho tentokrát fakt jdete. Ale fest! A hlavně nepolevit! A pak začnete.

3. Stagnace

Do fitka chodíte už nějaký ten pátek, a že by to bylo vidět, to teda né. Navíc máte furt hlad, protože salát je z podstaty hladovej. Po večerech navíc neodoláte a slepě následujete světlo na konci lednice. Sem tam se za svou snahu odměníte čokoládkou nebo vypečenou slaninkou. Nebo rovnou obojím. V posilce se to přece vypotí, tak jakýpak copak.

4. Deprese

Tak nějak zjišťujete, že už to s tím životním stylem nejni, co to bejvalo. Permice leží netknutá na zaprášené poličce, v teniskách běžíte tak leda na tramvaj, když letíte za kámoši do hospody. Začínáte zase sladit cukrem, páč ze stévie vám trnou zuby. Nesnášíte se a návaly depresí řešíte nekontrolovatelným obžerstvím.

5. Smíření

Nakonec zamáčknete slzu a povíte si, že se sama sobě stejnak nejvíc líbíte taková, jaká jste. Nějaký přemrštěný společenský standardy máte vlastně na salámu. (Hmm, mňam, salám…) Ostatně, do Silvestra to nejni daleko – a po Novym roce se do toho fakt opřete. Ale fest! A hlavně nepolevit!