Americký způsob

Abyste se dopátrali vhraha americkým způsobem, musíte během vyšetřování vyprázdnit sedm zásobníků pistole, dva revolverové bubínky, tři zásobníky útočné pušky a jeden raketomet. Zásadní je taky divoká automobilová honička, při které narazíte na dvě cisterny s benzínem a jeden náklaďák, který veze jiná auta. Finální dopadení vraha pak obnáší alespoň jeden epický výbuch a nějakou cool hlášku. Vraha zásadně nikdy nepřivedeme živého. Můžeme mu sice udělit milost, ale on se nás pak nakonec stejně pokusí zabít skrytou zbraní a tím si podepíše ortel smrti.


Hong Kongský způsob

Dopadení vraha po hongkongsku od vás vyžaduje rychlé ruce a nohy. Především proto, že vás čeká celkově osm kung fu bitek. Většina z nich je proti ohromné přesile absolutních kung fu neumětelů, ale sám vrah je mistrem stylu tygra, takže se připravte na to, že budete dostávat hroznou nakládačku, než v sobě probudíte dostatek ohnivé zuřivosti, abyste během pár sekund ovládli styl draka a pomstili svého bratra. Protože vrah je vždycky nakonec nějak spojen s vaší pohnutou minulostí.


Anglický způsob

Strašně dlouho musíte chodit po městě a okolí, v poklidu si popovídat se všemi zúčastněnými, nechávat si všechna důležitá fakta případu pro sebe a nesdělovat je ani svému téměř retardovanému společníkovi, kterého s sebou pořád z nějakého důvodu musíte tahat. Nikdy se nestane nic zábavného a hodně se pije čaj. Nakonec si všechny lidi pozvete do jedné místnosti, kde jim celý ten případ odvykládáte ještě jednou a když nakonec usvědčíte vraha, ten se jen usměje, přikývne, poděkuje vám a nechá se odvést.


Švédský způsob

Jako detektiv musíte mít jméno, které buď nikdo nedokáže ani přečíst… a nebo ho všichni vyslovují blbě. Hodně musíte pít alkohol a hlavně hodně koukat do skandinávské krajiny, jak zasmušilý vítr zasmušile bere do zasmušilého vzduchu zasmušilé listy a zasmušile je rozmetává do zasmušilých planin. Šestnáctiletou prostitutku, která byla nalezená rozřezaná škrabkou na brambory a přibitá na stromy v širokém okolí, nakonec zabil její bratr, o kterém se předpokládalo, že je už patnáct let po smrti.


Český způsob

Pokud chcete vyšetřit vraždu česky, připravte se na to, že budete dělat od všeho trochu. Ale všechno daleko v menší míře, protože nic velkýho se do naší malé krásné zemičky nehodí. Důležité ale je, aby se to nebralo extra vážně, občas byl nějaký ten vtípek a vůbec, aby to byla taková… hořkosladká krimi komedie.