1. Prsa na břiše

Každá žena, která by se domnívala, že mít velká prsa je super, si to rozmyslí nejpozději ve chvíli, kdy se na ně pokusí koupit podprsenku. Většina žen totiž žije v zajetí pomýlené představy, že největší košíčky, které se vyrábějí, jsou D, a zbytek se dožene obvodem. Místo, aby šly nakoupit do obchodu, kde mají pořádný sortiment, koupí si volné déčko, aby je to neškrtilo a prsa se tam nějak vešla; vzadu to pak vyjede na lopatky a košíčky, nebo spíš pytlíčky, které se to snaží vepředu vší silou udržet, padnou k pasu. Když se takový libový základ překryje oblečením, vznikne krabice a zbytečný komplex.

2. Poloprázdné košíčky

Opačný problém mají holky s malýma prsama a širokým hrudníkem – totiž jim se zdá široký, protože si v nějaké pomýlené tabulce najdou, že by si měly koupit 80 nebo 75, aby je obvod někde netlačil. Pak se marně snaží sehnat něco s extra malými košíčky, protože do áčka by se vešly dvakrát, a smutně šetří na silikony, neboť se jim pod tričkem rýsuje okraj poloprázdného molitanového prefabrikátu.

3. Čtyřprsa

Další skupina žen zkouší podprsenky podle jiných kritérií: když vytlačí prsa do pořádných bochánků, je to ta pravá. Nejlépe toho pochopitelně docílíte, když si koupíte moc malou podprsenku, ta se o to postará. Po překrytí těsným tričkem, jaké obvykle nosí slečny, jimž záleží na vybublávající prsní tukové tkáni, se pak vyrýsují dvě prsa přeťatá v půlce vedví. Ve výstřihu na hranici řezné linie se to trochu zamaskuje, ale nesmíte se na slečnu podívat z profilu.

4. Bílá pod bílou

Možná to na první pohled vypadá logicky, vzít si pod bílé oblečení bílou podprsenku. Když je to obojí bílé, tak se to vyneutralizuje a nic nebude vidět… Tato zdánlivě logická úvaha ovšem nebere v potaz barvu lidské kůže, která není bílá. Ani nejsvětlejší zrzky ji nemají bílou. Ani Michael Jackson nebyl tak čistě bílý, aby si mohl dovolit pod bílé tričko bílou podprsenku! Pod bílou látku prostě patří tělová podprsenka, a i kdyby mozek na tuto úvahu nestačil, měly by stačit oči, které prosvítající práskačku spatří v zrcadle. Ale ne, některým chybí mozek i oči a zatvrzele si hrají na dobu socialismu, kdy hladké tělové podprsenky neexistovaly, a všem ženám pod dederonem zářila bílá.

5. Neviditelná ramínka

Zajímalo by mě, kdo vymyslel silikonovým ramínkům název „neviditelná“, protože neviditelná nikdy nebyla a nikdy nebudou. Silikonová ramínka vysílají jednu z těchto dvou zpráv: „jsem buranka“ nebo „neumím si vybrat podprsenku bez ramínek“. Většina žen už naštěstí pochopila, jak odporně to vypadá, zvlášť když jsou ramínka zdeformovaná a zažloutlá, což bývají nejpozději po druhém použití. Přesto se tu a tam objeví mimoňka, které to ještě nedošlo a domnívá se, že silikonová ramínka s korzetovými šaty jsou v pohodě. Doufám, že je Evropská unie co nejdřív zakáže jako zdraví škodlivá.

6. H versus X

Typický letní případ neladící geometrie: dvě rovná ramínka od podprsenky pod xkovými zády racerback tílka. Nosí to každá druhá v domnění, že je to jedno, případně že je to úžasně ležérní. Ležérní to bylo naposledy v 90. letech, kdy vypukla streetová móda, teď už je to trapas. Ovšem masově rozšířený trapas, takže se ho hned tak nezbavíme.