Devět a tři čtvrtě
Od malička čtěte dítěti Harryho Pottera, pouštějte mu filmy a tvrďte mu, že je to všechno pravda. Na jeho jedenácté narozeniny mu pošlete falešný dopis z Bradavic, sedněte společně do auta a jeďte X hodin na londýnské nádraží King`s Cross, kde si dejte kafe a s ledovým klidem sledujte, jak se vaše dítě i s vozíkem rozbije o přepážku mezi nástupišti devět a deset. To ho naučí čelit v životě zklamání.


Orient Express
Dejte mu dva dolary, sponku do vlasů a pytlík s rohlíkama, posaďte ho na letadlo do Malajsie a řeknete mu, že má měsíc na to, aby se dostalo zpátky do Prahy. To ho naučí samostatnosti.


Zachraňte Willyho
Až bude chtít nějakou stupidní věc, třeba kosatku, dělejte, že ji kupujete online, pak leťte na dovolenou, jeďte na pozorování velryb a na jednu ukažte a řekněte, že ta je jeho. A pak nechte své dítě, ať vykoumá, jak ji odvezete zpátky a kde ji budete držet. Ono nebude vědět, takže zase s pláčem odplujete. Mít kosatku a zároveň nemít kosatku ho připraví na život s hypotékami.


Poslední haf
Nechte ho hrát si se psem a až ho plácne po šumáku, vykřikněte a psa rychle odneste pryč z domu. Až se vás bude dítě ptát, co se stalo, řekněte, že Alíka smrtelně zranilo a museli jste ho odvézt k veterináři, kde pes umřel. Vy ho zatím za pár tisíc střelíte nějakým známým, ale dítě se naučí, že každý čin má své následky. Win-win.


Pozlátko
Půl roku se ho ptejte, co chce k narozeninám. Poslední dva týdny mějte pitomě průhledné narážky jako “No nevím, nevím… takovou blbost.” A až konečně serve papír z krabice od iPhonu, otevře ji a univtř najde polskou čokoládu, naučí se, že není všechno tak, jak se to může zpočátku jevit.


Kruh důvěry
Slibte mu, že nepoškodíte jeho hračku, půjčte si ji a nenávratně ji zničte. To ho naučí nedůvěřovat nikomu jinému, než sobě.


Rodinný film
Nainstalujte adolescentovi do pokoje kamery a počkejte na první masturbaci, kterou mu pak můžete za přítomnosti zbytku rodiny pustit v obýváku. To ho naučí vážit si soukromí a nedávat každou blbost na facebook.