1. Nemusíte rozmotávat sluchátka

Protože na Andělu hrajou indiáni, v tramvaji harmonikář a na Staromáku dixielandová kapela, nemusíte sahat do vlastního playlistu ve vybitým iPodu. Zaz, Ed Sheeran, Sheryl Crow nebo Janis Joplin taky začínali na ulici. Jako fakt.

2. Odklidí se turisti

Mezi davy turistů v Celetný a na Příkopech už nebudete chtít hodit bombu. Uklidí se vám z cesty, až se zastaví u zpívajících skautů nebo Beatles revivalu pro fotku. Vy se tak jednou dostanete do práce na čas a bez agresivní vytočenosti. Nebo se můžete zaposlouchat a mít výmluvu, proč jste nedošli na přednášku.

3. Zbavíte se drobnejch

Beztak máte těžkou peněženku plnou kováků, který byste utratili jen za colu v automatu. Radši je dejte třeba hráči na skleničky. Víte, jak těžko se dá zahrát Mozart na dvě prázdný whiskovky a tři poloplný panáky? A víte, kolik toho ten hudebník musel vypít?

4. Nebudete ostudy

Nemusíte se stydět pozvat svý erasmácký kámoše do Prahy. V Paříži, v Římě a Barceloně totiž pouliční uměleckej život hrozně jede!

5. Nasadíte si ušního červa

Znáte to, jak uslyšíte chytlavej song a pak si ho celej den broukáte? A pak si ho broukaj i všichni vaši kolegové, spolužáci, rodina a pak taky váš pes, sousedi a vaše kytky? Ten můžete odchytit i na ulici. No není to paráda?

6. Naruší se šeď velkoměsta

Už jste někdy na Můstku viděli hrát na piano koně? Ne?! Zkuste někdy zvednout hlavu a prohlídnout si všechny ty podivíny, co se vás snaží za každou cenu rozesmát. Nebo vyděsit…

7. Zabrnkáte si

Oprášíte kytáru, prokřupete prsty a díky manuálu Phoebe z Přátel procvičíte akordy. To vám stačí tak akorát na Stánky a hurá na ulici. Třeba vám tu desetikorunu někdo hodí, vy ze sebe budete mít skvělej pocit a ještě k tomu na tři rohlíky.

Taky nechcete, aby tohle všechno matička měst zařízla? Tak hurá do ulic! Přijďte si 13. května pro nějakou tu kulturu v ulicích na festival Praha Žije Hudbou! Můžete se zaregistrovat i jako hudebník a zahrát si v ulicích. A pokud se vám tahle akce líbí a zároveň máte taky nápad, jak rozhýbat svoje město nebo okolí, můžete se přihlásit o podporu u Nadace Vodafone, jako to loni udělali pořadatelé. Uzávěrka přihlášek pro lidi do 26 let nebo organizace vedené lidmi do 30 let je 31. května.