Neonové barvy

Zvýrazňovačová žlutá, zelená, růžová. Nejlépe od hlavy k patě, to dá rozum, i když se mi zdá, že v našich obchodech se trochu zaspalo. Než jednotlivé kusy k pokrytí celého těla seženete, dost se naběháte. Mám pro vás však řešení, které už jsem viděla v ulicích, a to na mužích i ženách: kupte si svítivé tenisky a doplňte jimi jinak běžný outfit (rifle, triko). Koupíte je ve sportovním oddělení, kdyby ovšem neměli, nevěšte hlavu, neonový model má i Gucci. Možná i na tržnici by se našly, ale pozor, hrozí, že se znemožníte. Znalců sportovní obuvi je u nás hodně a poznají na první pohled, kde jste nakupovali.

Culottes

Pod tímhle cizokrajným názvem najdete na internetu starou dobrou kalhotovou sukni, jak vám řeknou maminky (nosily v 70. letech) i babičky (ve čtyřicátých). Ovšem pozor, každé období si žádá svůj styl, takže si nemůžete vzít jen tak něco. Trendy kalhotovka by měla být dlouhá do půlky lýtek, případně malinko delší, ale rozhodně kus nad kotníky. Nohavice rourovité, hodně široké. Vhodný je tuhý materiál, který bude pěkně trčet, třeba džínovina, ale kliďánko i kůže. Sluší zvláště menším, zavalitějším postavám.
Ke culottes se nosí boty s jehlovým podpatkem a…

…crop top

Zkrácené tričko či topík, jak chcete. I tohle nosili naši předkové v 80. a 90. letech, říkalo se tomu „lambáda“, ale bylo to přiléhavé, což by dneska byla chyba. Trendy crop top by měl být dole široký a spolu s kalhotovou sukní tak vytvářet siluetu dvou geometrických tvarů spojených holým břichem. Něco jako C-3PO. Se špíčky na břiše si nelamte hlavu, každý rozumný člověk ví, že na běžné ženě to nebude vypadat jako na modelce, žeáno.
Kdyby vás přepadly pochybnosti, jestli si nevymýšlím, podívejte se na jarní kolekci Chanelu. Zkrácené topy jsou i v té podzimní, takže otužilci nebudou muset na podzim obnovovat šatník, a to je přece super.
(Malá poznámka: Tento módní tip není určen pro muže.)

Dlouhé kožené rukavice

Každá žena ví, že není potřeba utrácet spoustu peněz za oblečení, stačí kvalitní, dobře kombinovatelný šatník a sbírka doplňků. Letos jsou velmi in dlouhé kožené rukavice (po lokty až lehce nad), které stojí jen nějakých patnáct stovek a budou vám stačit v několika základních barvách – černé, vínové, béžové a jasně zelené, možná ještě modré nebo neonově růžové (viz bod 1). A až vyjdou z módy, můžete je jednoduše ustřihnout a mít běžné krátké rukavice na zimu.

Ohrnuté nohavice

Tento tip se hodí pro obě pohlaví. Vyrolované nohavice jsou dlouhodobější trend, který nemá odzvoněno ani letos na jaře, takže pořád můžete rolovat o sto šest. Dámy obují jehláky s ponožkami, pánové mokasíny, ovšem bez ponožek! Chceme vidět vaše kotníky!

Kotníčkové boty

Kdybyste měli náhodou pocit, že do vašich kotníků nikomu nic není, zachrání vás kotníková obuv. Můžete ji nosit celoročně, jak jen vaše nohy vydrží. Drsňáci a drsňačky nakoupí levně umělou hmotu (výhoda: vzhledem k ceně můžete mít víc modelů a střídat), srabíci prodyšný textil. Ženy jsou ve výhodě, mohou si zakoupit apartní háčkované – dodá každý dobrý Vietnamec. Zlé jazyky jim sice říkají „šmajďáky“ a tvrdí, že jde o letní verzi fejkových uggů, jen ještě o kousek hnusnější, ale tím se nenechte rozházet. Mají to všude, což je jasné potvrzení, že je to krásné a trendy.

Bundičky

Velkým hitem dámské módy letošního jara a léta jsou krátké bundičky – bombery – v něžném provedení, tj. z lehkých látek posetých kytičkami a barvičkami. Nosí se ke všemu, od džín až po romantické šaty, a jejich nadýchaná silueta sluší každé postavě: hubeným holkám dodá na objemu, ty obdařenější zahalí, takže nikdo nepozná, že jsou obdařenější.
Bombery jsou díky jejich aktuální oblibě k dostání třeba hedvábné či brokátové, které samozřejmě upotřebíte i pro slavnostní příležitosti, například do divadla nebo na ples. Je to koupě, která se vyplatí!