Bambus, biobavlna a merino

Biomimino nemůžete krmit, čím se vám zlíbí, a nemůžete ho oblékat do kdejakého hadru. Dětské pokožky by se měla dotýkat pouze přírodní vlákna, a to nejlépe z férově a bio pěstovaných rostlin nebo oveček pasoucích se na zelených loukách. Bambus má navíc výtečné antibakteriální vlastnosti, takže se vám děťátko nebude opruzovat a zapáchat.

Přírodní barvy

Všechny výrobky preferujte v přírodních odstínech, tj. bílé a béžové. Přírodně béžová barva značí, že materiál nebyl bělen, což je dobře. Kojenec laděný do těchto něžných odstínů navíc velmi dobře vypadá, především na zrcadlovkových fotkách v měkce nasvětleném prostředí. Růžová a modrá jsou dávno trapně out.

Textilní plínky

Každý eko rodič vám vysvětlí, že pemprsky jsou to největší zlo a máte se vrátit k plenám z látky, které tak nenáviděly naše babičky. Ty to měly ovšem jednodušší, protože existoval pouze jeden druh, takové ty čtverečkované bílé plínky. Dnes vás čeká dlouhé přemýšlení před regálem nacpaným desítkami druhů. Aby vaše dítě nemělo prdelku v nějakém out šuntu, musí být pleny rozhodně nebělené (bělidlo by ho mohlo pokousat) a nejlépe bambusové, přinejhorším ze stoprocentní bavlny. Něžně béžová barva nebělených plínek sluší holčičkám i chlapečkům. Výstřednějším rodičům doporučuji flanelové plenky s módními grafickými potisky, ale jedině tehdy, když se výrobce prokáže certifikátem o nezávadnosti použitých barviv!

Plenkové kalhotky

Zatímco plenka bude většinou jen nenápadně vyčuhovat, plenkové kalhotky budou často v plné kráse vystaveny obdivu okolí. Je to podobné jako manžeta košile s decentním platinovým knoflíčkem vykukující z rukávu zakázkového saka… Kalhotky zkrátka není možné podcenit. Teď na zimu se hodí prudce módní vlňáčky, tedy gaťky pletené z vlny (stoprocentní, merinové, nebělené). Ty se navíc, jestli jste to nevěděli, nemusejí po každém prosáknutí prát, vlna je totiž antibakteriální, a močí se navíc sama regeneruje. Na léto vyberte nějaké bavlněné s kytičkou na zadečku. Většinou nejsou moc drahé, stojí jen pár stovek.

Rychloprdky

Slušní lidé tomu říkají rozkládací kalhotky nebo kalhotky na bezplenkovou metodu, ale mateřský humor jim dal ultravtipné jméno „rychloprdky“. Jsou to kalhoty nebo tepláčky s rozparkem v rozkroku, který dovoluje rychle vyhovět náhlému volání svěračů. Jejich nošení navíc signalizuje, že jdete s dobou, bezplenková metoda je totiž jeden z nejnovějších výchovných hitů. Dítě v rychloprdkách budí ještě větší obdiv, než kdyby na sobě mělo celou baby kolekci od Diora.

Klobouček s UV ochranou

Na slunce se dítě vypouští zásadně pouze natřené krémem s nejvyšším faktorem a nejlépe ještě v kloboučku ze speciální protisluneční tkaniny. Obyčejný klobouk z neprůsvitné látky sice také zastíní, ale speciální materiály jsou in. Nebojte se, že by to ostatní matky nepoznaly, věřte, že mají sortiment dětského oblečení sakra dobře prostudovaný a UV klobouček zmerčí na první pohled. Za UV klobouček sice vypláznete tak čtyři stovky, ale za ten pocit dobře odvedené rodičovské práce a tetelivou radost ze závisti ostatních matek to stojí!

Nosicí šátek

Až budete mít dítě předpisově zaplínkované, oblečené a ochráněné, zbývá to poslední: přivázat si ho na sebe vhodným biošátkem. Je vhodné mít jich několik, abyste mohli vždy sladit barvu a vzor s oblečením mimina. Při koupi nezapomeňte podpořit fair trade a boj proti dětské práci a u barevných šátků samozřejmě prověřte potvrzení o nezávadnosti.