František Čech

Nejen že se Ringo permanentně tváří, jako by ho štvali všichni kolem (což bude nakonec podle některých jeho prohlášení asi pravda), ještě je vlastníkem zřejmě nejplesnivějšího hára v českém šoubyznysu. Pánové, i když budete mít štěstí a zůstanou vám vlasy až do důchodu, neznamená to, že byste se měli úplně vykašlat na jejich údržbu. Cuckatá šedožlutá koudel rozprostřená po ramenou je něco, čeho se nejméně sedm z devíti žen, mě nevyjímaje, nedotkne ani štítítkem.


Standa Hložek

Styl našeho oblíbence z dětství je takovým prototypem účesu mnoha českých mužů: totiž neúčesu. Docílíte ho snadno. Prostě to nechte růst, nijak nezasahujte, raději ani s hřebenem to nepřehánějte. Učesat jednou za týden stačí, přistřihnout doporučuji jednou za půl roku, ne častěji. Cílem je působit tak neupraveně, jak jen je to možné.
A teď bez ironie: Sebehezčí chlap (ale platí to i pro ženy!) vypadá divně, když nemá upravené vlasy. Je smutné, kolik mužů netuší, jak dobře by mohli vypadat, kdyby jednou měsíčně obětovali pár korun za holiče.


Upír Krejčí

Šoumen, který dokázal, že legraci pro děti je možné dotlačit až na hrůzostrašnou dřeň (kdo viděl Up.Parádu, ví, o čem mluvím), se zatvrzele drží svého ultravtipného účesu s vyčesanými rohy. Asi jako že čertovská sranda. V mládí ok, ale postupem času by možná nebylo špatné se trochu krotit. Nebo aspoň umět odhadnout, kdy si hustota kštice žádá změnu. Ostatně pro vousy platí totéž. Přijde čas, kdy začnou vypadat trochu vypelichaně. A každopádně, i fousy je potřeba udržovat upravené a nenechat je šplhat po tvářích, jak se jim zlíbí.


Víťa Vávra

Zestárlý idol dívek s citronovou šálou dotáhl k dokonalosti model „zastydlý rocker“. Popravdě, už v dobách své největší slávy nosil na hlavě něco, co vidělo holiče jen z rychlíku, ale tehdy tak vypadali všichni; pánové si česali prdel nebo patku, dámy pudla nebo květák. K bigbíťákům patřila dlouhá mařena a někteří si ji natolik zamilovali, že se jí nehodlají vzdát, dokud jim na hlavě visí aspoň jeden chlup.
A můžete si ty vlasy denně mejt, stejně budou působit dojmem „umaštěný dědek“. Když to na dlouhé není, tak to na ně prostě není, ať začnete plešatět v sedmdesáti nebo ve třiceti.


Lešek Semelka

Vávra a Lešek by si mohli podat ruce, oba se snaží zachovat muzikantské háro, co jen to půjde. Lešek si ho ovšem češe na Predátora, čímž je pro mladší generaci aspoň o něco zajímavější než Vítězslav, který nemůže nabídnout ani to.
Z toho taky vyplývá, že Lešek má kromě ostříhání ještě jednu možnost, jak to zachránit: dredy. Kdyby pak přemluvil kolegu Vávru, aby se natřel černým slizem, a uspořádali by společný koncert, na němž by mezi písničkami zápasili, mohli by zažít nevídaný comeback.


Michal David

Milovaný i nenáviděný hitmaker a zpěvák dlouho nosil pěkně načechrané kouty, naštěstí však pochopil, že od určitého stupně prořídnutí je lepší přestat a nechal si vlasy zkrátit. Jen nějak zapomněl na ty štětiny, které přežily na pusté pláni čela. Hm… víte, jak vypadá potkan vyšlechtěného druhu sphynx patchwork?


Zdeněk Macura

Upravené sem, upravené tam… Ano, většině porostů stylistický zásah pomůže, ale všeho s mírou. Natáčky a kulmy by měly zůstat v holčičí výbavě. Samozvaný spasitel týraných žen a Ivety Bartošové se jednou rozhodl zapózovat bulvárním fotografům s účesem v podobě naondulovaného stínítka na lampičku a vypadá to, že už mu to nikdo neodpáře. V našich srdcích zůstane Zdeněk Macura navždycky zapsán s princeznovskými lokýnkami.