Záchodové prkýnko platí za největší fuj fuj. Slušné děvče na něj na veřejných místech ani nedosedá. Přitom okraj záchoda okupuje "jen" 25 bakterií na 1 cm². 

2

Takové kuchyňské prkýnko, na kterém si denně připravujete jídlo, může mít na sobě až 200x víc bakterií, než to zatracované záchodové.

7

A co teprve vaše klávesnice v officu. Ta, po který každý den celý den běhají vaše prstíky. Taková klávesnice hostí až 400x víc bakterií než společný záchod v kanclu.

4

A i když se poctivě snažíte breberky vyhubit a smýt, je vám to málo platné, protože houbičku, kterou používáte na mytí, pokrývá 200 tisíc krát víc bakterií, než ten hajzlík, co s ní myjete. Paradox, co?

 

6

Ještě odpornější je fakt, že kartáček na zuby je zaplevelený přibližně stejně jako ta houbička. Jen si ho každý den minimálně dvakrát strkáme do pusy. Mňam.

3

Málo platné, láska je špinavá záležitost. Poctivým polibkem, který trvá takových 10 vteřin si s miláčkem vyměníte asi 80 miliónů bakterií.

 5

To se jeden diví, že jsme vůbec takovouhle nálož bakterií schopný přežít, co? Ale člověk je jak známo nezmar a přežije všechno kromě smrti.