Nasrávačky

Nesnáším to slovo, ale ono nakonec docela sedí: k ohavným gatím prostě patří ohavný název. Můžeme jim říkat harémky, turecké kalhoty nebo korektně „kalhoty se sníženým sedem“, ale vždycky to budou nasrávačky, oděvní strašlivost, která vypadá, přesně jako byste si nadělali do gatí. Uznávám, že to může být pohodlné pyžamo, ale mezi lidi v tom nechoďte. Ani když budou džínové. PŘEDEVŠÍM když budou džínové. Ten denim to zhoršuje ještě o dalších pár stupňů.


Dospělácká pyžama se zvířátky

Jen si to představte: poprvé přespáváte u své sexy přítelkyně. Strávíte večer plný vášně a pak ona řekne, že na sebe dojde hodit něco pohodlného, aby se jí ve vaší náruči dobře spalo. Čekáte, že se objeví v saténové košilce, která ve vás zřejmě probudí sílu na další kolo těch vášní – a ona se vynoří z koupelny v kraťasech a růžovém triku s medvídky. Nebo se žirafou. Ok, zamilovanému to možná přijde roztomilé; ale až si to děvče budete chtít vzít, navrhuji dát klauzuli o pyžamu do předmanželské smlouvy. Trička s kočičkami se totiž prodávají i v obchodech pro zralé ženy a v XXXL velikostech, tak abyste se časem nedivili.


Tělové legíny

Tohle je opravdu aprílový kousek: kdybych doma nějaké měla, tak si je dneska vezmu na sebe, a vždycky, když za sebou uslyším zalapání po dechu, otočím se a křiknu: „Aprííííl!“ Znám spoustu pekelných oděvů, ale tenhle jediný je přímo infarktový. A moc se nesmějte, až takovou tělově olegínovanou slečnu potkáte, on vás ten smích přejde.


Falešné vuittonky

S takovou falešnou Pradou nebo Mulberry možná ještě prorazíte, protože jejich modely a fejky nikdo moc nezná, ale s Vuittonem už to vážně nezkoušejte. Každý ví, že holka v tržnicových riflích s bílým páskem a vytahaném tričku nemá pravou kabelku za čtyřicet klacků, i kdyby se zaklínala, že na ni šetřila pět let. Nechte asijské hnědotašky konečně po právu zmizet v propadlišti dějin.


Minisukně ve velikosti 44 a víc

Těch věcí, které by se v určitých velikostech vůbec neměly vyrábět, je víc, ale minisukně bych dala na čestné místo. Svoboda prohlášení „ať si každý nosí, co chce“, končí tam, kde začíná příliš trpět estetika veřejného prostoru. A veřejný prostor není zvědavý na rozklepaná stehna ani na hrozbu, že při sebemenším předklonu vykoukne něco traumatizujícího.


Bokovky

Nerada házím cokoli do jednoho pytle. Spousta oděvních součástek, které se mohou zdát pekelné, se mohou vhodným nošením a kombinováním posunout pozitivním směrem. Ale čím déle se v módě drží bokovky, tím víc jsem přesvědčená, že tady nepomůže nic. Bokovky prostě vypadají dobře jen na vyretušovaných fotkách v módních časopisech. Jinak totiž, alespoň v tom střihovém provedení, v němž se dnes prodávají, vyrobí jakékoli postavě pod pasem přeštípnuté bochánky. Na děvčeti velikosti XS se to dá ještě pokládat za roztomilé, jenže kolik takových v bokovkách denně potkáváte? A kolik potkáváte eMek, eLek a ikseLek s různým počtem X? Tak to vidíte. Vlnící se pecny sádla, v teplejších měsících navíc často jen zpola zakryté tričkem praskajícím ve švech, jsou bohužel až moc obvyklé. Pryč už konečně s blbě ušitými bokovkami.


Bílá podprsenka pod bílým oblečením

Možná si řeknete, že jsem přecitlivělá, ale kdykoli vidím ženu/holku v něčem bílém (halenka, tričko, šaty), pod čím se zřetelně rýsuje bílá podprsenka, dělají se mi před očima mžitky. Takovou dobu už se ve všech módních časopisech, na blozích, v televizi, zkrátka všude omílá, že pod bílou jedině tělové prádlo, a přesto spousta žen tvrdošíjně předstírá, že správně je jedině bílá na bílou. Protože přece LOGICKY, když se na sebe dá dvakrát bílá, tak ta spodní se pod tou vrchní ztratí, že jo?! Ale to máte jako s těmi silikonovými ramínky, kterým se říká „neviditelná“, přestože jsou vidět na kilometr daleko.