Jméno

Málo platné, když se slepičce představujete, musí to zvonit v uších na první dobrou. A Ivoš, Ota nebo Slávek nejsou zrovna sexy jména. Ale nezoufejte, co se nedá zkontrolovat, může se snadno vylepšit. Vymyslete si nějaké nové, vyloženě lovecké jméno, třeba Robin nebo Patrik, a váš samčí index rázem poskočí nahoru.

 

Tip: Doporučujeme používat jediný Alias a ten si pamatovat. Variovat jen regionálně! Mohlo by se vámto vymstít. 


Vizáž

Podívejte se na sebe do zrcadla a buďte upřímní, chtěli byste se vidět dvakrát po sobě? Asi sotva. Takže to chce změnu, poněvadž vzhled je grunt. Kouzlo je v průměru. Žádná extravagance ani šampónkování. Gel napatlaný na hlavu, bílé triko s milým nápisem, náramek livestrong a agresivní parfém z vás sice hned neudělá italského gigola, ale zaplaťpánbůh nebudete fungovat jako repelent.


Práce

Být student je cool leda tak v nějakém kolejním hampejzu. Musíte mít job. A ne ledasjaký, prestiž a kačky z vás totiž musí být cítit alespoň teoreticky. Můžete se samozřejmě virtuálně posunout v hierarchii momentálního zaměstnání, ale nejlepší bude si práci vycucat z prstu. Optimálně něco v reklamě, ale chybu neuděláte ani s byznysem. Uvidíte, jak se slepička začne natřásat, až zjistí, že snášíte zlatá vajíčka.

 

Tip: Pro větší důvěryhodnost se pochlubte nějakým zajímavým detailem (točíme s Tofim; služebka v Berlíně atp.)


Konverzace

S objektem budete muset mluvit, proto si raději předem připravte nutné konverzační minimum. Žádná náročná témata: telka, fitko, celebrity, muzika apod. A především se držte několika klíčových zásad:

 

  • na váš názor není nikdo zvědavý, čili si ho nechte pro sebe nebo preventivně souhlaste
  • nezabíhejte do podrobností; nálepka intelektuála = kohoutův hrob
  • smějte se všemu, co má teoretickou ambici být zábavné
  • rozhodně se vyhněte netradičním tématům; alterna = hipík, šmucka, špína a kohoutův hrob

 

Tip: Připravte si silný příběh. Něco zajímavého, plného emocí, co vás fajnově vyprofiluje. Hlavně žádné chlubení.


Empatie

Vyvolejte atmosféru vzájemného porozumění. V nižším levelu víceméně stačí mručet a empaticky kývat hlavou. Jestli chcete mít charisma člověka s mozkem, musíte demonstrovat tzv. absolutní splynutí duší. V podstatě je to jednoduché. Nehleďte na obsah – papouškujte.

 

Viz.praktické příklady: „Ty máš psa? To je úžasný, miluju psy a vždycky jsem chtěl být veterinář!“ nebo „Ty jsi sestřička? Fantazie, já taky.“ „Teda to je neskutečná náhoda můj táta byl porodní sestra!“ To by bylo, abyste nakonec nesplynuli.


Cizina

Věřte nebo ne, exotika pořád táhne. Stačí říct, že jste poloviční Španěl, a slepička už se vidí vyvalená na Costa Bravě. A když na to přijde, nemusíte si ani vymýšlet pokrevní svazky. Dětství v cizině má stejný efekt, a když na ukázku vysypete pár přízvukem zablemcaných slovíček (a je putna, co konkrétně říkáte), jste doma. Základ je ale ten, že destinace musí mít švunk. Amerika, Orient nebo západní Evropa. Jako Bulhar nebo Maďar moc parády neuděláte.

 

Tip: Objekt by cizí zemi měl alespoň přibližně znát. Taky by se vám mohlo stát, že na otázku„odkud?“ řeknete „Peru“ a slípka pobouřeně kvokne: „Ty nemáš uklízečku?“


Kára

Ať už auťák máte nebo ne, v obou případech ho kapku potuňte a nenápadně ho zkuste propašovat do konverzace (viz.bod 4), aby se vědělo. Nadevše totiž platí jednoduché heslo: „Řídím, tedy jsem“. A kdo neřídí, není kohout, ale kapoun.