Pokud jste si nedávno pořídili první zrcadlovku, tak teď už jen potřebujete nějak dotáhnout modely či modelky do ateliéru, pak je obnažit a nakonec třeba i vyfotit. Jestli pořád nevíte, jak na to, prolítněte naše rady a uložte do své fotografické paměti!

1. Objekt

Vyčíhat si potenciální modelku je základ úspěchu. Na čičinky rovnou zapomeňte. Ty už totiž nejspíš dávno oslovil někdo, kdo umí opravdu fotit. Doporučujeme zalovit v rybníčku kamarádek, spolužaček či kolegyň, které váš již chvíli znají, takže nebudete úplně za úchyla.

2. Vnitřní krása

Když to nevyjde u krasavic, překvaltujte holt o level níž. Spolkněte hrdost, pár panáků a prezentujte se jako citlivý umělec, který dovede objektivem zachytit všechny nuance její vnitřní krásy. Modelka bude ráda, že se má konečně pro koho svlíkat, takže je to dvojitá výhra. V politice se tomu dneska říká „win-win situation.“

3. Aťas

Profík musí mít aťas a jelikož iluze profíka je klíčová, musíte ho mít i vy. Nepodceňujte maličkosti. Reflektor obslouží halogen z garáže, odrazová deska se dá zmrskat z alobalu a obruče. A nezapomeňte, že jako fotograf musíte mít co nejdelší objektiv. Pokud nemáte nebo máte ludru, nastavte si ho ruličkou od hajzlpapíru. Objekt to stejně nepozná, navíc fotky tímhle tuningem získají zajímavý vintage-šmírácký efekt.

TIP: Domluvte si „termín v ateliéru“. Místo „termín“ můžete říkat i „session“ ovšem vyslovujte s francouzským přízvukem. Důležitější je ale to magické slovo „ateliér“, přestože je všem jasné, že je to u vás doma. Svlíkat se v ateliéru je totiž umění, zatímco svlíkat se u někoho v bytě je šupařina.


4. Atmoška

Modelka se musí cítit komfortně, pokud ji chcete dostat z kalhotek. Pusťte inspirativní hudbu, nastavte svíčky – můžete prohlásit, že na fotografiích dokreslují „to správné živé světlo“. K atmosféře patří i „příjemná“ teplota. Naštelujte termostat na plný koule, modelka si ještě ráda odloží.

TIP: Inspirativní hudbou se rozumí třeba něco jazzu. Divy dělá i soundtrack Amélie z Montmartru. Zkrátka něco s pachutí intelektuálního porna.


5. Vyndej se!

O rozverných, lehce přiopilých modelkách sní každý fotograf. Nejdůležitější pro akt je, abyste holčinu udrželi jak jí pánbůh stvořil alespoň tak dlouho, než ji zmizí otlaky od podprdy a kalhotek. Bouchněte tedy šampáňo a buďte vzorným hostitelem.

TIP: Pokud vás prokoukne a ne a ne se zbombit. Zkuste kombinaci s roháčem. Bude sice vláčnější, nicméně lépe se bude štelovat podle vaší umělecké vize.  


6. Svlíkni se!

Pak ovšem přijde ta trapná chvíle, kdy jí musíte říct, aby si vklouzla do něčeho pohodlnějšího. Aby to nebylo moc hrrr, začněte fotit v prádle a zkoušejte třeba: „barva té podprsenky ti moc nejde k očím“ nebo „jak máš zařízlé ty kalhotky, dělá ti to trochu pomerančovou kůži“.  Vsaďte boty, že žádná holka celulitidu rozhodně mít nechce! A zvlášť ne na fotce!


7. Nečum!

Když už máte modelku, jak ji pánbůh stvořil, proboha, jen na ni nezírejte! Musíte působit dojmem profíka, před kterým se holky svlíkají jedna za druhou, takže ona se musí sakra snažit, aby mezi nimi vynikla. Proto pouze skrz objektiv a zoomujte po libosti.

TIP: A zkuste ji blejsknout alespoň jednou také přes mobil. Jednak si svůj úlovek můžete rovnou poladit se nějakou super aplikací a hlavně se s ní zatepla pochlubíte třeba na Facebooku.