INTELIGENTNÍ BUBLIFUK

Věděli jste, že když si vezmete pletené rukavice, bubliny neprasknou a můžete si s nimi pinkat? Tak my vám to tady říkáme. A teď už nebudete chtít hrát nic jiného.

DESTRUKČNÍ HRA

Dejte do mrazáku větší nádobku nebo dobře zavřený igelitový pytel s vodou. Vyrobíte tak dětem ledovec do vany, a hra na Titanic může začít. Navíc je naučíte, že je možné potopit loď jenom tím, že nedáváte pozor. Výchovné, co?

KUTIL TIM

Jak je vysoký stůl? Jak jsou široké dveře? Stačí vzít metr, a můžete začít soutěžit, kdo uhodne rozměry nejlépe. Vychováte si kutily, a sami v důchodu nehnete ani brvou.

BOJOVKA

Schovejte v bytě malý poklad. Místo z detailu vyfoťte mobilem a fotku dejte dětem. Hledání může začít! Jak jinak donutit ratolesti, aby chvíli neječely, a ještě je to náramně bavilo?

BUDOUCÍ KUCHTIČKA

Zavažte dětem oči a připravte si různá koření z kuchyně. Pak je nechte po čuchu poznávat jako lovecké psy, co je co. Jenom radši vynechte pepř. Vaše dcera se aspoň naučí, že práce v kuchyni, která ji jednou čeká, je pěkně náročná.

HOROR

Večer v bytě zhasnete, děti a sebe vybavíte baterkou, a když se schovají, tak je vyrazíte hledat. Bafání na rodiče zásadně povoleno. A bafání na děti taky… jen pokud vám nevadí noční počůrávání a větší útrata za plínky.

KDO JE KDO

Nepamatují si děti vaše příbuzné? Tak vemte jejich fotografie, rozstříhejte je na několik kusů a udělejte jim krásné puzzle. Kdo složí strejdu nejrychleji, bude k němu moct odjet na dvouměsíční prázdniny bez mobilního telefonu.


Další netradiční hry pro děti ve věku 2 až 7 let najdete v aplikaci HopSkoč, kterou dali do kupy akční rodiče. Každý den tam najdete nové hry a aktivity, takže fňukání v autě nebo v čekárně u doktora nehrozí. Jestli máte podobně dobrý nápad, můžete ho také přihlásit do programu Laboratoř Nadace Vodafone, který podporuje nadšence a inovátory, jejichž nápady mají pozitivní dopad na širší společnost. Nadace Vodafone udělí 13. dubna vítěznému projektu Laboratoře 350 000 Kč. Sledujte web: www.laboratornadacevodafone.cz