1. Džíny slimky

Pořiďte si slim nebo skinny jeans, bez ohledu na postavu a nohy. Džíny jsou základ šatníku, to víme i u nás. Ale chraň vás ruka Páně jezdit do zahraničí v těch boot cut bokovkách s bílým páskem, které nosíte tady! To už si rovnou můžete pověsit na krk cedulku „jsem venkovanka z Východu a nemám ponětí, co se nosí za plotem našeho kolchozu“.

2. Khaki parku

Absolutní must have! Zabalte se do khaki parky, to je další základ šatníku, bez kterého nemůžete být. V zimě se hodí kapuce s chlupatým lemem, i když Angličané jsou otužilí a žádné extra zateplování nepotřebují. Parky jsou k mání ve všech obchodech, v nejrůznějších barvách a provedení, ale nenechte se zlákat, khaki je ta jediná pravá.

3. Kabelku na předloktí

Na předloktí si pověste kabelku odpovídající vašim finančním možnostem. Pokud možno ne vuittonku, tu v Londýně nikdo nenosí; ideální je Givenchy Antigona, něco od Mulberry, případně Michael Kors, ale klidně i obyčejná levná kabelka, bude-li dostatečně minimalistická. Žádná cingrlátka, lesk, řetízky a podobné nesmysly. Aspoň v tomhle mají Londýňanky vkus.

4. Tričko z Primarku

V Primarku nakupují všichni, potkáte tu mladé studentky, muslimské matky s dětmi i dámy, které si nesou kabelku za 1500 liber – a všechny se vesele hrabou v hromadách čínského šmejdu. Nicméně něco z Primarku mít musíte, jinak nejste dostatečně british. Třeba basic tričko k vašim basic slimkám a basic khaki parce.

5. Vrabčí hnízdo na hlavě

Jediný přípustný účes je drdol typu vrabčí hnízdo. Dělá se jednoduše: ráno vstanete, vezmete vlasy do hrsti, vyhrnete někam na šošolku a tam je ležérně zagumičkujete. Dáváte tím najevo, že jste fakt casual a cool. A ještě ušetříte za kadeřníka. Když se drdol během dne sesune či rozpadne, nevadí, o to víc je casual a cool.

6. Velkou šálu

Obří šálu kolem krku, kterou mají tak rády české blogerky, upotřebíte i v chladnějších dnech v Londýně, pokud jste zimomřivé. Koupit ji můžete taky v Primarku, nebo na některém bleším trhu. Šátek Louis Vuitton opět nedoporučuji, ostatně na loga se tu nehraje. Není to casual.

7. Kecky nebo boty s chlupama

Uggy už nefrčí, ale nějaké pohodlné nízké kozačky s chlupy jsou v zimě rozhodně užitečné, u země mrzne. Pokud nemrzne, vezměte si kecky v nějaké neutrální barvě. V Londýně se sice dají koupit prudce elegantní louboutinky i boty, které mají místo podpatku zlatého králíka, ale to si nechte na noční život.