Crocsy těsně před rozpadem

Nevím, jak jsou na tom s trvanlivostí pravé značkové, ale tržnicové napodobeniny jsou vyrobené z jakési měkké pórovité hmoty, která nevydrží ani křivý pohled. Obuv se proto začne brzo rozpadat. Nejdřív upadne pásek, dírky začnou po kouscích erodovat, na podrážce se objeví trhliny, a nakonec to celé pozbude tvaru i integrity. U nositele se to projeví kachním krokem s urputně roztaženými prsty, aby dokázal, že pantofle ještě vážně drží pohromadě a fakt nepotřebuje nové.

Jak to vydržet: Říkejte si, že pořád lepší na šmajdavce jen koukat, než když vás uprchlá crocsa porostlá slizem plácne uprostřed rybníka přes hubu.


Plavky prodřené na zadku

Kdo šetří, má za tři. Levné plavky ze supermarketu vydrží překvapivě dlouho, a za dvě kilča si tak můžete zaplavat třeba tři sezóny. Horší je, když si vodychtivý harpagon nevšimne, že materiál na zadečku poněkud prořídl a zůstala z něj jen síťka tenkých elastanových vláken. Zezadu se málokdo prohlíží, a sluníčko navíc prosvítí i to, co se zdálo být ok.

Jak to vydržet: Lepší zezadu než zepředu. U obou pohlaví.


Podprsenky v pase

Elastan není věčný. Voda, slunce a pot jej časem poškodí a plavky začnou povolovat. Povolí ramínka, povolí košíčky a prsa, která nejsou tak mladistvá nebo chirurgicky vyztužená zevnitř, aby se udržela sama, se poroučejí vstříc gravitaci. Dámy s povadlými vnadami uloženými v prověšených pytlíčcích z předloňského výprodeje najdete zaručeně na každé pláži.

Jak to vydržet: Kupte si kokršpaněla a naučte ho, aby si před takové dámy sedal a upřeně na ně zíral. Třeba jim to dojde.


Zaříznuté kalhotky

Mladých žen s měkkými bochánky na bocích přibývá, a kupodivu mívají kromě špíčků také podivný zvyk neustále je něčím přetínat. Například bokovkami nebo minisukněmi. Plavky jsou k přetínání jako stvořené, zvlášť kalhotky, které mají přes boky jen šňůrku, ideálně zavazovací, aby majitelka mohla poladit sílu zaříznutí podle vlastního vkusu.

Jak to vydržet: Podobnou metodou jako u předchozího bodu, ale tentokrát si před dívčinu sedněte sami a provokativně jezte muffin.


Mini bikinky ztracené ve vlnách sádla

Horší verzí zaříznutých kalhotek jsou zaříznuté kalhotky XXXXXL. Je až s podivem, kolik obézních milovnic slunce a vody si sebevědomě koupí titěrné plavečky, které sotva zakryjí to nejnutnější. Jistě, na modelce v katalogu ve velikosti XS to vypadá skvěle, ale průměrně inteligentní ženě snad dojde, že na metráku živé váhy to tak vypadat nebude?! Čest všem, které si umí na své kypré tělo vybrat vkusné plavky. Škoda, že je jich tak málo.

Jak to vydržet: Jen se vynadívejte. Je to skvělá motivace ke sportu. Odvážní mohou i tajně vyfotit a doma připíchnout na ledničku.


Spodní prádlo místo plavek

„Mámo, tady je krásně, já bych se na chvíli natáh na sluníčko.“
„Ale Franto, nevzali jsme si vopalovačky.“
„No bóže, dyť trencle jsou skoro jako plavky.“
A tak se nejednou poštěstí spatřit u vody někdy třeba celou rodinu křupanů i s křupánčaty, kterak se vesele vyvalují ve spoďárech a seprané podprsence. Technicky vzato je to tvarově a plochou zakrytého povrchu opravdu prakticky totéž, ale v našich zeměpisných končinách je prádlo prostě prádlo a plavky jsou plavky. Máně a Frantovi možná trapně není, zato je trapně všem okolo.

Jak to vydržet: Přestěhujte se na druhou stranu vodní plochy. Ale jestli má Máňa zadnici jako bój obalenou svítivě bílými kalhotkami, tak to stejně nepomůže.


Háčkované plavky bez podšívky

Jestli znáte Fler, znáte i háčkované plavky a víte, že jsou zhruba dvojího druhu: dobré a špatné. Ty dobré vypadají pěkně, ty příšerné, jako by je háčkovala artritická opice. Protože artritické opice bývají také líné, obvykle do svých výtvorů nedávají podšívku v domnění, že je to dost hustý a nic přes to nebude vidět. Zrádné slunce na místě zpravidla odhalí, že to byl bohužel omyl.

Jak to vydržet: Doufejte, že až je potkáte, bude to na pěkném štíhlém těle. V opačném případě, nebo jste-li heterosexuální žena, zavřete oči a opakujte si, že se vám ten bobr a bradavky jen zdály.