1. POCENÍ

Základní fyziologická reakce se rozjíždí naplno a taneční mistr vás s potěšením ždímá jako mokrou houbu. Kluci maskují kola v podpaždí sakem, nicméně orosené ksichty a vlhké dlaně prostě schovat nejdou. Holky zase znervózňují čůrky potu zatékající až pod gumičku stahovacích kalhotek. 

2. ZADEJTE SE!

Nucené párování je největší trapas! Ať už je dámská či pánská volenka, nikdy nejste dost rychlí nebo dost populární, takže na vás zbude ten kluk, co je jako reklama na akné, nebo ta nejhnusnější tlustá holka se zbytky jídla mezi rovnátky a vlasy spálenými prvním melírem. Což je ale furt lepší, než když zůstanete na ocet a zbyde na vás mistr nebo mistrová.

3. HADRY???

Taneční jsou většinou první příležitostí navléct se do kvádra a působit seriózně. Slečny se zase těší na to, jak se načančají a budou za velké holky. U kluků se to bohužel často zvrhne do přehlídky špatně padnoucích fialových podnikatelských sak po tátovi, růžových košil a bílých tenisových ponožek. Zatímco holky vypadají buď jako pornoherečky nebo jako jejich matky s roztékajícím se make-upem a tělovými silonkami.

4. TANEČNÍ MISTR

Ten poskakující starší pán ve fraku vyřvávající „ráz, dvá, tří, čačača" si mnohdy nezadá s esesáckým důstojníkem. Komanduje, šťouchá do vás, a když jste konečně ulovili nějakou tu holku jakž takž k světu, okamžitě vám ji sebere a začne slečně předvádět, že vy tančíte jako to největší dřevo. 

5. MUZIKA

Totálně dementní hudební doprovod z tvorby Evy a Vaška vám za hodinu trsání vypálí díru do hlavy, že máte potřebu vrazit si podpatek vaší tanečnice do ucha a provést okamžitou lobotomii. Na druhou stranu by to třeba pomohlo vašim pohybům a vy jste tak získali ten pořádný taneční drive. 

6. MAZURKA

Fajn, chápeme, že valčík a polka se vám budou někdy v životě ještě hodit, ti rozjetější si dají třeba i čaču, ale mazurka? Tento kruhový tanec smrti nemá jiného účelu, než abyste si připadali jako totální idiot a zadupali do země i ty poslední známky lidské hrdosti, které vám po taneční hodině ještě zbyly. 

7. MRKEV V KAPSE

Pro mnoho chlapců jsou taneční první příležitostí, kdy v pažích sevřou rozechvělé a zpocené dívčí tělo. Což se při vlnivém pohybu často projevuje stanováním, které je stejně trapné pro něj i pro ni. Leda by se jednalo o promyšlený tah demonstrace nadměrné velikosti. Dotyčný vychytralec pak nebude mít o tanečnice nouze. 

8. ZDRAVÍ NEBEZPEČNO

Po tomhle všem si z tanečních odnesete nejen psychickou újmu, ale i nejedno zranění. Holkám slezou nehty z neustálého sloního dupání po špičkách, takže ve finále točí silonky po kilech. Na druhou stranu i ty si dovedou dobře došlápnout a svézt se zatraceně ostrým jehlovým podpatkem po nártu nebo kotníku.