Rozcuch

Někteří lidé se snaží nepochopitelně prosadit divnou módu upravených pánských účesů, ale ať vás ani nenapadne se tím řídit! Kadeřnický salony jsou pro ženský. K údržbě mužného účesu bohatě stačí plivanec a prsty, kterými  se ráno dvakrát pročísnete, a necháte to tak. Zapomeňte na gely, laky a nůžky, ženy přitahuje bujná hříva, ne uhlazení šamponi.

Triko, které něco pamatuje

Chlap do nepohody se nezabývá nějakým trapným nakupováním hadrů, ani jejich zbytečnou údržbou. Vaše oblečení ilustruje váš život: vybledlé barvy naznačí, že se hodně pohybujete venku, prasklý šev na rukávu holt nevydržel napnutí bicáku na lezecké stěně a ta skvrna na hrudi zůstala po vose, kterou jste tam zabili holou rukou.

Džíny, které něco pamatují

Denim je materiál drsných mužů, to věděli už kovbojové. Obchody se občas snaží prodat i něco jiného, ale na to kašlete a kupte si džíny. Chlap v džínách je sexy, navíc se to nemusí furt prát, žehlit a leštit. Když se náhodou někde něco trochu orve, třeba nohavice dole u země, nechte to tak. Signalizujete tím, že jste v pohodě a nějaká drobná nedokonalost vás nerozhodí.

Sportovní bunda

Některé povrchní barbíny možná letí na kravaťáky a kabátníky, ale tu pravou ulovíte spíš na sportovní bundu. Poselství módy z alpinpro je jasné – v horách se cítíte stejně dobře jako kdekoli jinde a jste vždycky připravení vyrazit. Svoji dívku přenesete v náruči přes alpské hřebeny a pak pro ni ještě zabijete medvěda, aby měla na čem ležet u ohně.

Batoh

Jediným přípustným zavazadlem pro chlapa je batoh. Aktovku nechte dědečkovi a nějaký takový ty moderní žebradla nebo nedejbože buzertašky, na ty ani nebudeme plýtvat slovy. Kupte si pořádný turistický batoh, ne taková ta mětská šidítka s kapsičkama na tablet a další hračky, a hlavně ať je velký. Většinou v něm sice budete nosit jen peněženku a klíče, ale nikdy nevíte, kdy bude potřeba přihodit něco navíc. Čištěním nebo praním báglu se nezdržujte. Batůžky čisté jako sklíčko můžou mít akorát fifleny, které je nikam nenosí!

Pohorky

Jestli chce jeden být permanentně ready na ty Alpy a škrcení medvědů holýma rukama, potřebuje pořádnou obuv. Mužná tlapa vyžaduje pevné, odolné pouzdro, které zvládne rozeklané kamení i špínu městských ulic, mnohdy zrádnějších než vysokohorské stezky. Nebojte se do bot strčit nějaký peníz, ostatně potřebujete jen dvoje. V létě přece jen budete muset ve městě vyměnit pohory za sandály, nemá cenu se dusit ve vlastní šťávě. Ale vezměte si do nich ponožky, vaše nohy nemá kdo co očumovat!

Ošlehaný ksicht

Říká se, že ve tváři máme vepsaný příběh svého života – tak ať je na co koukat! Čím opálenější, drsnější a kožovitější bude váš obličej, tím víc na vás poletí baby. Stačí se podívat na představitele drsných rolí ve filmech – vypadá snad některý z nich na to, že by používal opalovák nebo nějaký vodičky? Většinou se nezdržujou ani s holením, natož takové nesmysly.

Sluneční brýle

Obličej si potřebuje zvykat, ale oči si chraňte, ať si můžete dobře prohlédnout ty zástupy krasavic, čekající na vás ve frontě. Až budete kupovat bundu a batoh, rovnou si v obchodě vyberte nějaké kvalitní a přitažlivé sluneční brýle. Bezvadné jsou cyklistické, jsou kvalitní a mají sexy protažený tvar. Berte zrcadlovky, chlap si potřebuje zachovat trochu té tajemnosti. A když vás náhodou někdy okolnosti donutí nahastrošit se do obleku, s těmihle brýlemi v něm budete vypadat jako mafiánský boss!