Kořenová čakra

Nachází se kousek od kaďáku (směrem k pinďourovi nebo pipině). Tahle čakra ovládá přízemní věci jako jídlo, pití a vyměšování, takže třeba takový Freud by se v ní jistě rochnil hodiny.

Rada na uzavření: Žerte na noc

Ideální budou jelita, tlačenka či uzený bůček. Rituál zavírání čakry můžete opepřit tím, že si na noc pod polštář ulijete pytlík se škvarky. V případě, že máte pocit, že vám čakra netěsní, nastavte si budíka a každou celou hodinu si loupněte škvareček.


Sakrální čakru

máte přesně nad pubickým ochlupením (teda pokud se neholíte nebo vám není osm). Ta zmítá vašimi sexuálními pudy a touhami (zase pokud vám není osm).

Rada na uzavření: Nemyjte se

Tuto čakru spolehlivě uzavřete nedodržováním hygieny. Přestaňte chodit do sprchy, neměňte si spoďáry a nejtvrdší jádro může vynechat i toaletní papír. Pozor! Kromě čakry se vám možná po delší době uzavřou i všechny přilehlé tělesné otvory.


Čakra Solar plexus

Podle chytrých časopisů je pro stárnoucí ženy důvodem, proč má člověk pocit ztráty svobodné vůle. (Podle nás je za tím většinou spíš množství alkoholu, ale to sem nepatří.)

Rada na uzavření: Chlastejte

Je to tak. Ať máte tuhle čakru otevřenou nebo zavřenou, nic vaše energetické víry neoslní tak, jako když se „zodpovědně" zduníte. Potom bude jediný vír ve vašem okolí ten, co vytvoříte, když budete splachovat zvratky do ajnclíku.


srdeční čakra

Na tuhle čakru se obyčejně vymlouvají citoví deprivanti. Kvůli ní prý nejsou schopni navázat vztahy s živou bytostí a v bytě jim chcípají i kytky.

Rada na uzavření: Drbejte známé

Vztahy si nejlíp ujasníte pořádnou drbačkou. Jděte za hlasem svého srdce a podejte si orálně všechny pitomce v okolí. Když to přeženete, možná vám někdo srdeční čakru uzavře manuálně – rychlým opakovaným poklepem na hrudní koš. Pěstí.


Krční čakra

Ta ovládá naši komunikaci. Takže když se někdy nemůžete večer urvat a konečně z kanclu vypadnout domů, není to workoholismus. Je to zbytečně odšpuntovaná krční čakra.

Rada na uzavření: Nezdravte

Přestaňte zdravit sousedy, kolegy i vlastní rodiče. Čakra se uzavře a bude klid. Konečně se nebudete babrat v nekonečném small talku o počasí a o tom, že kamarádčin pes už zase sežral igelitku a ještě mu nevyšla.


čelní čakra

Je takzvané „třetí oko". A zabývá se duchovními silami. Umístění čelní čakry poznáte nejlépe tak, že zatraceně bolí, když se vám na něm udělá jebák velikosti brambory.

Rada na uzavření: Klejte

Jen tak budete působit dostatečně oduševněle. Mějte vždycky na co a komu nadávat. A když budete nadávat dostatečně dlouho a vytrvale, třeba se vám přestanou vyrážet i ty zatracené jebáky.


Temenní čakra

Je na kebuli proto, aby přijímala energie z kosmu. Když ji neumíte ovládat, nacucne paprsky gama z páté dimenze a udělá z vás něco, jako je Iveta Bartošová. Koukněte na ni, a hned vidíte, že nemá zavřenou temenní čakru.

Rada na uzavření: Mikrovlnka

A s uzavřením téhle čakry si nevědí rady ani odborníci. Mikrovlnka sice přeladí mozek naprosto dokonale, ale problém je v tom, že hlava v podstatě pokaždé exploduje. Takže snad radši alobal na hlavu. Nebo se dejte na pop.


Bonusová rada, jak všechno zvládnout rychle

Když potřebujete svoje čakry uzavřít rychle, ideální je přelepit daná místa tlustou izolepou. Při strhávání (obzvláště v oblasti kořenové a ohambní čakry) proklejete všechny kosmické energie a vaše čakry se uzavřou s pevností protiatomového krytu. Přejeme vám hodně spirituální zábavy!