z Fleru: vanilková kravata

Malovaná kravata: dobrý sluha, ale zlý pán, jak by řekla teta Kateřina. Když se nenecháte krásnými barvami a zdáním vlastního supertalentu zhypnotizovat k výrobě prudkého originálu, tak to může být fajn, ale jinak to může dopadnout třeba tak, že na kravatu nakreslíte vanilkový květ, za něj jako pozadí kusy cihlové zdi a zbylé mezery vybarvíte zeleně. WTF? Jak spolu souvisí vanilka a oprýskaná zelená cihlová zeď? A který soudný chlap by si něco takového vzal do obleku?

z Fleru: kravatová sukně

Když jsme u těch kravat… Děsně vesele pojmenovaná „origokravaťanda“ je minisukně s našitými vázankami, což by byl skutečně originální, nikdy nerealizovaný nápad, pokud by nikdy neexistovala devadesátá léta, dekáda největších módních ptákovin. Do ní patří i recy kravatová sukně a měla tam pěkně zůstat. Pravda, šikovná striptérka by ji možná dokázala využít.

z Fleru: úžasná síť

Síťovaná trika jsou taky poněkud najntýs, ale i kdyby byla trendy, tohle byste pod stromečkem najít nechtěli. Síťované věci jsou totiž pěkné, jen když jsou udělané jemně. Tenké nitky, malé dírky. Tahle tunika je bohužel háčkovaná hákem na výlov žraloků.

z Dawandy: tričko se sexy hasičem

Nenapadá mě věk ani pohlaví, pro které by bylo tričko s polonahým chlapem vhodným dárkem. Ne, to se prostě nedá – ani ze srandy, ani z recese, ani ze zoufalství. Vlastně moment – na rozverný večírek v (německém) gay klubu by to šlo. Ale přijďte, až budou mít všichni v sobě aspoň jeden koktejl.

z Etsy: kabát ze starých svetrů za 11 tyček

Americká kultura lesan má jinou podobu než česká. Je bohémštější, barevnější a úchylnější, i když některé styčné body by se našly, například hypertrofovaná láska k recyklování. Doufám, že mohutné kabáty se skřítkovskými kapucemi, posešívané z různých zbytků, k nám nikdy nedorazí, i když jisté náznaky jsou na Fleru tu a tam vidět. Sluníčkáře lépe snáším v nenápadném oblečení lesních barev.

z Etsy: šaty s cystami

Už jsem viděla pár módních výtvorů pošitých panenkami, ale tohle jsem ještě nežrala: plstěné šaty z merinové vlny (tolik práce! taková škoda!) se dvěma strategicky umístěnými cystami, z nichž lezou kousky panenek. Jsem ráda, že se tohle nedostalo někomu pod jedli, protože noční můry o svátcích nikomu nepřeju.

z Etsy: vintyč ledvinka

Ledvinky se sice občas vrátí do módy, ale to neznamená, že si můžete pod břuch pověsit, co chcete. Aktuálně je sice přípustná třpytivá taštička na party, přes den přinejhorším ocvočkovaná kožená, ale dostat poctivou šusťákovou s výraznými zipy a sportovním logem? Nevím, jestli bych volila takovou nebo taxikářskou koženkovou, kdyby mi někdo držel pistoli u hlavy, ale asi bych se nakonec radši nechala zastřelit.

ze Sashe: pytel s pudlom

Určitě se shodneme, že turecké/harémové kalhoty, kterým naši východní bratři říkají turky, street gate nebo nohavice s pudlom (ať už je to cokoli), jsou zvlášť velká ohavnost. Tyhle se ale výjimečně nepovedly: barva, ozdobičky, pečlivost nabírání a sešití, zkrátka dostat tohle pod stromeček, rovnou zapaluji od nejbližší svíčky a házím ven na sníh.