Na vzhled pohodového frajera, který je příliš sexy na to, aby si občas vzal čisté tričko, možná klofnete nějakou lesanu, ale jestli chcete balit holky, které za něco stojí, budete muset investovat víc snahy. Jistě, ženy, které za něco stojí, zajímá hlavně vaše vnitřní krása, jenže všechny ji mnohem ochotněji objevujeme v někom, ke komu se neštítíme přiblížit.

Takže, chlapi:

…choďte k holiči

V životě jsem potkala až moc chlápků, kteří by nevypadali špatně – kdyby neměli na hlavě naprostou tragédii. A ne, nemluvím o hipsterských účesech, které sice občas vypadají komicky, ale jsou to aspoň účesy. Mluvím o různě přerostlém roští; o prořídlých ofinkách vyjadřujících zoufalou naději, že to ještě někdy doroste; chumlech matných cucků nad ušima; nebo, nedejbože, nagelovaných ježcích, kohoutcích, jágrovských dekách a dalších hrůzách z minulého tisíciletí.

Až budete mít pěkně ostříháno, nezapomeňte také pravidelně mýt. Určitě budete radši, když vám žena do vlasů zajede prsty než štítítkem.

…nesmrďte

Není nutné polévat se hektolitry kolínské (to by bylo spíš kontraproduktivní), ale muž, který se navoní, stoprocentně zaujme. Protože většina mužů nevoní. Vlastně těch vonících je pořád tak málo, že kdykoli na takového narazím, rozhodně mě upoutá. A když už ne kolínskou (nebo toaletní vodu), naučte se aspoň používat deodorant, pochopitelně ne k přeražení „vůně“ nemytého těla, ale k zachování příjemného aromatu těla umytého a oblečeného do čistého. Přijde vám trapné a zbytečné upozorňovat na takové základní hygienické věci?

Až se to vážně všichni muži naučí, ráda s tím přestanu, jenže tchořů potkávám denně až moc. A to nežiju ve Vyšných Vlkodlakoch, kde se pro vodu chodí k pumpě na kopci.

…čistěte si zuby

Ještě trapnější? Kéž by. Každá žena zná minimálně jednoho muže, kterého nikdy neviděla jinak než z mírně zakloněné perspektivy, protože jinak se to nedalo.

…nenoste uválený hadry

Spousta mužů navenek pohrdá trapným fintěním, mám ovšem podezření, že se jen snaží zakrýt, že nevědí, jak na to. Nebo že budou vypadat málo mužně. Ale víte, jak se pozná pravý chlap? Nebojí se věcí, jako jsou košile, nedžínové kalhoty, sako nebo žehlička. A když už nosí džíny a tričko, což je nesmrtelná kombinace, ve které lze vypadat zatraceně sexy, dává si pozor, aby to nepokazil nějakým drobným detailem. Například tím, že mu ty džíny budou vytahaně plandat kolem zadku. Že si bude šlapat na nohavice. Že to tričko bude viditelně unavené, nebo dokonce přizdobené podezřelou skvrnou. Není potřeba vypadat jako šampónek, ale každá holka ocení muže, kterému není úplně jedno, co má na sobě a jak působí na okolí.

Když nás vyrazíte okouzlovat dobře oblečení, vnímáme to jako jistou úctu, víte? A to zabírá.

…neoblíkejte se jako kluci

Někteří muži tak usilovně odmítají dospět, že udržují svůj šatník zakonzervovaný ve stejné podobě, jako když jim bylo patnáct. U dvacetiletého to ještě může být roztomilé, ale nosit ve třiceti volné džíny a mikinu jako hlavní a jediné oblečení pro všechny účely je spolehlivé odpuzovadlo. Jsi chlap, oblíkej se jako chlap. Viz předchozí bod.

…noste hezké boty

Možná si myslíte, že něčeho, co je až dole u země, mimo běžné zorné pole, si nikdo nevšimne. Naopak. To si pište, že všimne, a především to platí pro ženy. Rozšmajdané kecky? Trapné turistické boty, které nosí půlka mužské populace, aby je náhodou někdo nepřistihl v obuvi, jež nevzbuzuje dojem ultrapohodovosti? Boty špinavé a zaprášené, protože vlastně doma ani nemáte věci na jejich čištění? To všechno ubírá na přitažlivosti úplně stejně jako špičaté cirkusácké boty z lesklé červené imitace krokodýla. Boty mají být pro správného chlapa chloubou, ne ostudou.

…jděte si občas zacvičit

Ok, není potřeba mít tělo slavného trenéra fitness, ostatně nejedna žena o svalovce vůbec nestojí. Ale pivas pomalu přetékající přes opasek? Prsa, která hrozí velikostí přerůst vnady Dominiky Mesarošové? Měkké bůčky gaučového lenocha? I když je vaše tělo proti vám, nevzdávejte se bez boje. Aspoň nebudete úplně rozbředlí, a až nějakou holku sbalíte, nebudete se muset bát, že se ztrapníte udýchaným funěním na první procházce do kopečka nebo… vy víte kde.

…zbavte se strachu, že budete vypadat jako šampón nebo metroš

Vážně. Ženy chtějí muže, kteří vypadají k světu – ačkoli to neřeknou nahlas, aby nevypadaly jako povrchní mrchy. Když se ovšem zbavíte křeče ultrapřirozeného pohodáře a dobře se oblíknete, učešete a vyčistíte si boty, výrazně zvýšíte svoje šance.  Muž, který o sebe pečuje, je zkrátka přitažlivý. (A do šampóna vám stejně pořád bude chybět kilo gelu na vlasy, polotriko s límečkem vyhrnutým nahoru a pár hodin v solárku. Don’t worry.)