Takže, ženský:

 

Nedělejte domácí barevné experimenty na svých vlasech

Vlasy, zvlášť dlouhé, jsou sexuální symbol. Je spousta chlapů, které můžete sbalit na pěkné vlasy, a to dotyčný ani nemusí mít nějaký speciální vlasový fetiš. Aby ovšem vaše lokny správně oslňovaly, měly by být hezké, lesklé a přirozené, ne zničené peroxidem nebo spálené chemickou havraní černí. Jestli nemáte peníze na práci dobré kadeřnice, nepodnikejte žádné zběsilé experimenty. Jestli nemáte čas a náladu se svými vlasy denně zabývat a pečovat o ně, zvolte bezúdržbový střih a nechte si přirozenou barvu.

Nesmrďte

Jo, kéž by to byl problém, který se týká jen zastydlých drsňáků… Pánové, zvedněte ruku, kdo jste nikdy nepotkal slečnu, které zavánělo z podpaží nebo z pusinky? Ano, támhle vzadu vidím jednu osamělou paži, zřejmě nedoslýchavý, který špatně rozuměl otázce. Nedostatečná hygiena, oblečení, které včera zatuchlo v hospodě a majitelce se ho nechtělo hodit do pračky, cigára, to všechno jsou spolehlivé odpuzovače. Nikdo se nechce mazlit s divoženkou a líbat popelník.

Nevystavujte moc masa

Promyšleně zvýrazněné, ehm, přednosti dělají zázraky, ale každý slušný chlap, kterého aktuálně nezajímá jen rychlý zásun, vám řekne, že příliš mnoho předností je podezřelých. Děvče, které si vezme minisukni pod zadek a tílko s výstřihem až kamsi, vypadá jako barbína z tržnice a signalizuje každému zájemci možná něco jiného, ovšem v každém případě nelichotivého: lacinost, zoufalou snahu o upoutání pozornosti, slabší obsah mozkovny. Na takový styl prostě lapíte maximálně šampóna, který je mužským ekvivalentem barbíny. Nebo toho zájemce o snadný sex.

Namalujte se, šminky vás nekousnou

Muži nestojí o prvoplánové sexice, ale ani o šmudly, pro které je řasenka sprosté slovo. Zvlášť když chcete, aby o vás někdo zavadil pohledem, není od věci se lehce vylepšit. Zvýraznit oči, přibarvit bledé řasy, domalovat zdravíčka, přetřít rty leskem, a ne nutně všechno najednou, prostě jenom to, co zrovna váš obličej potřebuje. Výsledkem by měla být taková ta přirozenost, u které běžný chlap nepozná, že jste nějakou dekorativku vůbec použily. S troškou cviku to ani není tak pracné, jak se traduje.

…ale nemalujte si úplně nový obličej

Make-up je make-up, ne fasádní hmota. Je určený k vyrovnání barvy pleti, ne k zakytování veškerých rysů a už vůbec ne k vytvoření falešného opálení. Maska namalovaná hnědou barvou je k smíchu. Dalšími nechtěnými vtipy a repelenty na většinu mužů jsou:

  1. řasy typu „muší nožičky“. Až si zase někde v časopise přečtete, že pro správné nalíčení řas se má dát řasenka, pak pudr a na to dvě vrstvy řasenky, tak ten časák spalte a už nikdy si ho nekupujte.
  2. mrtvolné rty. Zvlášť skvěle vyniknou na fotce s bleskem. Natřít si rty make-upem nebo echt světlou rtěnkou vám doma před zrcadlem může připadat jako úžasné high-fashion nude líčení, ale v realitě to nikdy nevypadá jako ve Vogue. V realitě nikdy nic nevypadá jako ve Vogue.
  3. marfušovské tváře. Jemně s tou tvářenkou.
  4. pandí oči. Kouřové líčení neznamená natřít se od obočí po spodní řasy na černo. Zmáknout smoky eyes chvíli trvá, a než to budete mít v ruce, radši v nich nikam nechoďte.
  5. vytrhané a nakreslené obočí. No comment.
  6. Kdybyste přece jen chtěly nad mými dobře míněnými radami mávnout rukou a vyrobit si na obličeji poctivé malířské dílo, připomeňte si, odkud chlapi tenhle styl líčení znají. Z porna.

Jděte si občas zacvičit

Někteří pánové to mají rádi měkké, ovšem nespoléhejte na to. Většina dává přednost tělu, které signalizuje, že majitelka má taky jiné zájmy než ležet u televize a tlačit do sebe brambůrky. Modelkovská dokonalost není nutná, ale rozumný tvar a ne moc velká rozklepanost jsou body k dobru. Jo, a když už se někde něco klepe, tak na to zbytečně nepřitahujte pozornost. (Ano, mluvím o bokovkových bůčkách.)

Nemluvte jako kanál

Ok, tohle není součást vzhledu, ale patří to k image. Sebevětší krása nepomůže, když pak otevřete pusu a hrdelním hlasem vychrlíte pět sprostých slov v první větě. Nebo lepkavý růžový sliz v podobě uťuťaných zdrobnělinek. Kurvování nechte chlapům a cukříčky tetičce, která si nevšimla, že pět vám bylo už před patnácti lety.

Úsměv!

Fakt. Ten pomáhá ze všeho nejvíc. Holce, která se umí sympaticky usmát, většina mužů odpustí i šminkové a oblékací lapsy. O nafrněnou krasavici, která si pořád dává pozor, aby se tvářila jako sexy modelka, nikdo nestojí.