Grammar nácek

Nikdy neargumentuje ničím jiným než upozorňováním ostatních na jejich chyby. Protože, víte co, pokud nedokážete správně používat mně/mě, váš názor automaticky postrádá jakoukoli váhu.


Expert amatér

Ať už se ho zeptáte, jestli bylo dřív vejce, nebo slepice, anebo jak je to s Izraelem, odpověď na vaši otázku zná do detailů. Na rozdíl od reálných expertů, kteří by se od něj mohli učit.


Troll

Tenhle typ vyčíhne náladu v diskuzi, a ať už se debatuje o jaderných zbraních, anebo pěstování jahod, bude vždycky stát proti vám a s naprostou vážností tvrdit, že je nejlepší sklízet jahody uprostřed ledna.


Mamina

Ta se ohání budoucností svých dětí i v otázce vejce/slepice. Ve většině případů je tím nejsnadnějším cílem pro trolla, experta amatéra a v neposlední řadě i pro grammar nácka. Takže všechny pošle do háje CAPS LOCKEM a uteče zpátky na mimibazar. Tam jí totiž kámošky dosvědčej, že má pravdu a že svět je prostě jenom zlej.


Pamětník

“To za našich mladejch let…” Jako byste toho snad neměli dost u vlastních prarodičů, musíte se s pamětníky potýkat i v diskuzích. Navíc nemáte jedinou šanci debaty s nimi vyhrát, protože “vy jste tehdy byli ještě na houbách”, tudíž nemůžete vědět, kdo bude v roce 2018 lepším prezidentem.


Naivka

To jsou ti, kteří se marně snaží vnést špetku faktu do rozkmotřené debaty o tom, jak se správně vyslovuje slovo “gif”. Takové debaty však bývají natolik polarizované, že by aktéry nesmířilo ani oficiální prohlášení samotného autora prvního gifu na světě. (My víme, že se to vyslovuje GIF. Ať si jdou všichni džifaři i s vynálezcem gifů trhnout.)


Papoušek

"Na Nově říkali…”, “V Blesku psali…”, “Poslanec XY přeci tvrdí…” S těmihle lidmi bez špetky vlastního názoru není třeba ztrácet čas. Tedy až do chvíle, kdy se z nich stanou například moderátoři hned několika televizních pořadů. (Čímž na nikoho nenarážíme. Haha.)


Chodící fake news

Těch potkáte taky požehnaně. Aniž by si cokoliv ověřili, budou vám zarytě tvrdit, že Země je placatá nebo že člověk na Měsíci nikdy nepřistál. Takže než abyste jim sáhodlouze vysvětlovali, kde je pravda, radši si běžte ověřit to, co vám tvrdí, ať vás nestáhnou s sebou, hm?