1. KÁVA – Jasně, dobrej nápad. Pojďme udělat pár kaváren, ve kterých se bude servírovat vážně dobrý kafe. Co se může zvrtnout? VŠECHNO! Během pár let se po celé republice vyrojilo osm set bambilionů přehipstřených podniků, kde se sedí na pařezech, a když si řeknete o mléko, ohřejou vám ho na tisíc stupňů a chrstnou do ksichtu!
  2. OUTDOOROVÉ OBLEČENÍ – Určitě někde na začátku byl super záměr. Pojďme dát lidem pohodlný oblečení, ve kterým můžou trajdat po lese, sbírat houby, krmit laně, lézt po horách a fotit si selfíčka na skalách. Senza. Ale to, že vás to neškrtí v rozkroku, neznamená, že v tom můžete chodit do restaurace, proboha.
  3. FARMÁŘSKÉ TRHY – Proč si nepořídit čerstvé jahody? Paráda věc! Ale dneska nemůžete projít Náplavkou ani Tylákem, protože si polovina Prahy bezpodmínečně musí koupit mrkev z Horních Polobležďan… a když se někomu z nich přiznáte, že máte mrkev z Albertu, tak vám ji bodnou do oka.
  4. HIP HOP – Nejmodernější a nejlepší způsob, jakým předávat poezii, svědectví několika generací, jeden z nejmocnějších hudebních stylů… jeden z nejmocnějších ŽIVOTNÍCH stylů. Ale česká scéna už patnáct let točí pár dobrých jmen, bezpočet marných, a když už to vypadá, že se bude dít něco zajímavýho, vypadnou dva bezzubý disstracky, klepe se na dveře a zavírá se na dvoře.
  5. YOUTUBERSTVÍ – Zahraniční youtubeři dělají hodinové rozbory uměleckých děl, videoeseje, které se věnují filmům, hrám, hudbě… My dostaneme tlustého člověka, který hodinu fňuká, že se s ním rozešla holka. Vzdych.
  6. DESIGNMARKETY – Nezávislej design je určitě krásná věc, ale v Praze se jich pořádá sedm set, takže jsou plný ženských z fler.cz, které prodávají ohavné brože a vaše kamarádky si to pak připichují na oblečení s tím, že je to vkusné, protože je to z design marketu. Duh.
  7. SERIÁLY –  Ví se, že poslední dobou pravá kvalita leží spíš v seriálech než ve filmech. Začalo to u Breaking Bad a vrcholí to teď s Game of Thrones. Vychází pecka za peckou, každý rok, z různých zdrojů, hudební, animovaný, hraný, komedie, dramata… My máme Pustinu a mimo to je tu pustina.
  8. MEZINÁRODNÍ KUCHYNĚ – A když nemáte parmezán, tak tam dejte taveňák… aneb Jak se dělá v Česku Itálie. To samý platí i pro čínu, mexickou kuchyni a tak dále. Ale abychom byli fér, podařilo se nám zmrvit i českou kuchyni, takže tenhle bod by se měl jmenovat JÍDLO.
  9. FÓRA A SOCIÁLNÍ SÍTĚ – A všechno to bylo fajn, než se objevil mimibazar.cz a stránka Ty vole, to je psycho.