Kraus moderátorem

Bouček se dal na fotbal a Brzobohatý teď popíjí víno na plakátech, tak to hodili na záda Janu Krausovi. Jakkoliv toho pána můžete mít rádi, v roli moderátora hudebních cen si na něj asi budeme muset teprve zvyknout.


Holý zadek Petra Čtvrtníčka

Přišel, ukázal, zvítězil. Z loňska si pamatujeme akorát Žita 44, letošní ročník budiž ve znamení odhalených půlek.


Skokan roku

Kategorie oceňující ty interprety, kteří v divácké oblibě poskočili o největší počet příček oproti loňskému roku. Fakt, že Češi tuhle cenu letos poslali do rukou čtyř lidí, kteří neskládají hudbu, nepíšou si texty, ale místo toho rejžují peníze jako falešná ABBA, je o nás vypovídající asi víc než Zeman na hradě.


Vše při starém

Kája zlatý, Lucka zlatá. Kryštof sice zlatí, ale s Kabáty za zadkem. Škoda řeči, sázkaři na tohle brzy přestanou vypisovat kurzy.


Slováci jsou zase o krok napřed

Říkám to furt, východní bratři co do hudební scény měli vždycky trochu náskok. Obdobu Slavíků Aurel tak v rámci soudnosti už zrušili, u nás tato estrádní televizní vata asi ještě chvíli potáhne.


Úplně mimo

Jasně, je to anketa divácké popularity, nikoliv zrcadlo situace hudební scény. Ani nemůže být, neboť to, co je v současnosti živnou půdou české hudby, bude znát tak jeden divák Slavíků ze sta. Možná ani to ne.


Ztráta mediální atraktivity

Ještě před pár lety psaly o výsledcích ankety všechny noviny. Dneska už spoustě médií nestojí za pozornost, maximálně tomu věnují jednu dvě glosy a hotovo.


Ztráta muzikantské atraktivity

Byť se najde pořád dost interpretů, kteří své fanoušky burcují k datlování esemesek a hlasování, většina z nich si o Slavících stejně ve zkušebně vypráví vtipy.


Kauza Řezník

Nevíme, jak to skutečně je. Třeba Mačetu opravdu fanoušci ve finiši poslali dopředu (základnu by na to měl), třeba na něj v tom finiši Řezník už dávno čekal (základnu by na to měl taky). Nicméně byl Řezník sám zaříznut pořadateli jenom proto, že se věnuje nějakému žánru, který ne každý překousne. To není dobrý. Pokud už den dva po finále lidé neřeší nic jiného než tuto kauzu, je to jednoznačně blamáž ze strany pořadatelů a voda na mlýn těm, kteří nad smyslem i regulérností soutěže zlomili hůl.