1. PRVOSENKA

Slečinku čeká úplně první prohlídka, ještě v doprovodu maminky. Je, chuděra, celá vyplašená z toho, že za chvíli bude na železné koze roztahovat nohy před nějakým cizím člověkem. A navíc hrozí, že i máti nakoukne.

2. TĚHULKA

Nehledě na to, jestli jí zmítají nevolnosti prvních měsíců, nebo se přivalila celá oteklá těsně před termínem, spokojeně si hladí břuch a kouká pyšně kolem, jestli se všechny koukají. Pro podpoření efektu listuje časopisem Maminka či Miminka.

3. SNAŽILKA

Paní, co se vytrvale snaží otěhotnět. Projeli s nabíječem celou kámasútru, měří si teplotu i cykly, vytrvale čůrá po těhotenských testech a ono furt ne a ne. A tak jen závistivě pokukuje po bubnu těhule a doufá ve spásu moderní medicíny.

4. ZBOUCHNUTÁ

Vyděšená šestnáctka, co to už týden nedostala, přestože se její chlapec dušuje, že fakt neukápnul. Na těhotnou paní zírá se značným zděšením a představuje si, jak i jí v břiše roste vetřelec.

5. RYCHLOVKA

Ženština vletí do čekárny, pozdraví na půl huby a hrne se za sestrou pro prášky nebo pro výsledky. Šup šup a je zase v tahu.

6. PREVENŤAČKA

Starší udržovaná dáma, která ví, že pravidelné preventivní prohlídky není radno podceňovat. Taky je to pro ni jedna z mála příležitostí promenovat se někde bez kalhotek.

7. HOLKA POSTINORKA

Buchta, často s trochu rozmazaným make-upem a v oblečení z večírku, nervózně poposedává a co chvílí kouká na hodinky, jestli do těch 72 hodin stihne spolykat tu pilulku záchrany.

8. PROTIPOTRAŤAČKA

Aktivistka rozhazující jako Večerníček letáčky s nápisem POTRAT JE SMRT, přičemž máchá transparentem s obrázkem nevyvinutého lidského embrya. Sestřička ji ale obvykle dovede bleskurychle z čekárny vykopat.

9. NEPOSEDA

Paní nebo slečna, co sebou pořád šije, poposedává, vrtí se. Prostě neposedí a neposedí. A vy už víte,
že to budou v lepším případě filcky.

10. MUŽI

Ocitne-li se v čekárně na gyndě příslušník drsného pohlaví, jde obvykle buď o vyplašeného otce, kterého sem dotáhla těhule s tím, že budou poslouchat srdeční ozvy jejich miminka, nebo o zmateného dědulu, co si sem za holkama chodí prostě jen tak pokecat.