Ručně malovaná kravata

Dobře, od výtvarně nadané dcerky, která kravatu v potu tváře namaluje ve výtvarném kroužku a měsíc se těší, jak si ji vybalíte, je to krásný dárek. Jenže většina „profi“ hedvábných kravat se od těch výtvorů dětských ručiček moc neliší. Ještě jsem neviděla žádnou, která by nebyla divně flekatá nebo pomalovaná infantilními obrázky.

Ponožky

S několika málo výjimkami, jako když si vášnivý lyžař přeje hi-tech ponožky za sedm stovek, jsou fusekle ultimátní dno pánského dárkosloví. Když už fakt nevíš co, kup ponožky, ty se hodí vždycky… A nejhorší je, když má dárce přece jen pochybnosti a pokusí se to napravit zakoupením fuseklí vesele barevných, prstových nebo jinak ftipných. Apage!

Věcičky do výbavy

Některé babičky, které ctí tradice, zásobují vnučky už od útlého dětství výbavou do budoucího manželství. Však to se nezkazí, a za těch pár let jako když se to najde! Takže v deseti klidně vybalíte utěrky nebo prostěradla a máte chuť bušit hlavou o zem. A až si budete za patnáct let zařizovat byt, stejně si nakoupíte podle svého.

Svetr vzor ‘85

Je super, když vám babička uplete svetr. Má vás ráda a chce, abyste se nenastudili. Ale když si na to vezme vzor z Praktické ženy, ročník 1985, který s láskou schovává na půdě – a teď se hodil, vidíte! – je na katastrofu zaděláno. Nezbývá, než se jí v tom pytli přijít jednou ukázat, vřele poděkovat a potom ho věnovat nějaké hubené blogerce s dlouhýma nohama, která ho bude nosit k legínám jako ironické retro.

Příliš velká podprsenka

Vážně to nemusí znamenat, že se spletl a dal vám to, co měl schovaného pro milenku. Chlapi prostě nemají odhad, a i když je napadne podívat se někam na cedulku, nevědí, že výrobci to stejně mají tak všelijak a není céčko jako céčko. Ale každou holku s průměrně mizerným sebevědomím v takovém případě napadne, že má moc malá prsa, že by si přál větší a tak vůbec. Atmosféra je pryč, pod stromečkem ledové ticho.

Boos, Hike, Adibas

Najít pod stromečkem fejk je rána mezi oči, a je jedno, jestli dárce koupil z nevědomosti nebo z přesvědčení, že je to v pořádku, protože se to stejně dělá všechno v jedné fabrice / nebude podporovat nenažrané velké společnosti / je to taky hezký, tak co? Vyjít ven se čtyřmi pruhy už dneska nejde ani z recese.

Tričko s pejsky nebo kočičkami

I když máte rádi pejsky nebo kočičky, rozhodně je nechcete nosit na tričku. Pokud vám teda není pět let. Nedá se to nosit ani doma, protože kdyby náhodou někdo přišel, nálepku šílené cat lady nebo zastydlého podivína, který pusinkuje pejsky, už vám nikdo neodpáře.

Batikovaná sukně

Nebo vlastně batikované cokoli. Ocení lesana, jinak nikdo. Jak poznáte, komu se hodí dát batiku? Jestli je to osoba, která by pod stromečkem ocenila taky luk a šípy, cédéčko bratrů Nedvědových nebo nové pohorky, směle do toho.

Plyšové bačkory s penisem

Měkký dárek, který se navíc snaží být eroticky vtipný, je zlo. Bačkory s penisem (dají se koupit nejen plyšové, ale i zlaté! s bílou kožešinkou!) ocení možná stárnoucí úchyl, takže jestli máte mezi kamarády stárnoucího úchyla, berte to jako tip, jinak nebrat. Z podobného soudku jsou zástěry s nahatým potiskem a trička se souložícími prasátky. To si nechte jako popůlnoční dar na rozlučku se svobodou!