1. Vstát. Znáte to. Nastavíte si jeden, dva, sedm budíků, dokola si opakujete, že pět minut navíc vás nezabije, ale nakonec byste byli radši, kdybyste ve spánku umřeli a mohli tuhle odpornost, kterou začíná každej obyčejnej den, prostě vynechat.
  2. Připravit si první ranní kafe. Když už se konečně přesvědčíte, že opustíte pelech, život vám přistaví další překážku. Už jenom vyndat hrnek ze skříňky zkonzumuje tolik energie, že se rozhodnete risknout srdeční zástavu a místo jedný lžičky Nescafé si do hrnku sypete kafe rovnou z dózy.
  3. Sedět na přednášce. Tak nějak tušíte, že existujou mnohem horší programy na dopoledne, než sedět dvě hodiny v teple pod akademickou střechou, ale stejně si tak trochu připadáte jako horník při dvanáctihodinový šichtě.
  4. Umýt nádobí. Už týden jíte jídlo přímo z obalů, což u tatranky nevadí, ale cereálie s mlíkem jsou o kousek větším questem. A i když dobře víte, že umýt pár kusů nádobí vám nezabere víc jak hodinu, radši si naberete hrst cornflaků a zapíjíte ji mlíkem přímo z krabice.
  5. Vynést odpadky. Víte, že ten koš přetejká. A že sousedi dost možná zavolají policii, pokud dalších pět minut ucítí ten odpornej smrad, protože si budou myslet, že ve vašem bytě někdo umřel. Ale ono těch pět minut navíc nikoho nezabije, že jo.
  6. Vyprat. Okay, nikdo po vás nechce, abyste vzali valchu a vydali se k řece v mínus třiceti. Stačí doslova nacpat pár kusů přinejmenším podobnýho oblečení do bubnu, zasypat práškem a zmáčknout tlačítko. Ale zas… to triko, co máte na sobě tenhle týden potřetí je ještě docela v pohodě a deodorant vám jistí záda.
  7. Dojít nakoupit. Večerka za rohem. Supermarket dvě stě metrů od baráku. A vy se stejně přesvědčujete, že byste si měli dojít koupit aspoň pečivo tak dlouho, až vám málem zavře před nosem i nonstop.
  8. Dát si sprchu. Všechno to svlíkání a nastavování vhodný teploty vody a mydlení a zpívání do sprchový hlavice a holení a řešení zásadních otázek lidstva a odličování a vyhrávání fejkovejch hádek a utírání a oblíkání… Pouhá myšlenka na tenhle proces je sakra vyčerpávající.
  9. Usnout. Sice se cítíte, jako byste zdolali Mt. Everest, ale zaboha se nedokážete přesvědčit, že je čas jít spát. Ležíte v posteli, převalujete se, zkoušíte zpomalovat dech, nehýbat se, počítat ovečky, ale nakonec stejně zavíráte oči ve čtyři ráno poté, co proscrollujete všechny sociální sítě, vykoupíte AliExpress a zavraždíte všechny virtuální nepřátele.