1. Barmadona

Popis: Krátce střižená sukně, výstřih hloubky, do které by se neodvážil ani Jacques Cousteau, obličej připomínající ze začátku dílo renesančních mistrů, v pozdějších hodinách Jokera z Temného rytíře.

Vlastnosti: Je to bytost šetrná. Ne že by úroveň její finanční gramotnosti převyšovala schopnost střídmé konzumace alkoholu, ale utrácet zkrátka nepotřebuje. Mezi její hlavní zbraně patří odzbrojující úsměv a probouzení falešné naděje u kolemsedících.

Činnosti: Při prvním průletu podnikem najde sponzora, jehož finanční prostředky následně zodpovědně zlikviduje. Poté se odebere na toaletu, přepudruje nos a pokračuje tak, jak začala. K ránu odchází oproštěna o jakoukoliv soudnost s vítězem celonočního tendru k nejbližšímu taxíku, aby se později mohla plna výčitek ploužit zamlženou ulicí s okem na punčoše k domovu.


2. Hydra

Popis: Skupinka čítající více než dvě atraktivní slečny.

Vlastnosti: Hydra je mytické stvoření, zakládající svou sílu na početní výhodě. V případě pokusu o oddělení jedné součásti se stává daleko silnější a schopnou dobyvatele odehnat smrští štiplavých poznámek a pohrdavých pošklebků.

Činnost: Posedávání, postávání, potancovávání, všehno hromadně a pokud možno v kroužku. Hydra se po diskotéce pohybuje v imaginární bublině, která se v případě narušení stává jámou lvovou.


3. Egohonič

Popis: Biceps velikosti průměrného zeppelinu, ve švech se trhající o velikost menší trika, býčí šíje.

Vlastnosti: Vznikl díky zapomětlivosti evoluce. Jeho největší silou je jeho síla, největší slabinou schopnost spočítat, jestli má ještě na další drink.

Činnost: Většinu večera referuje, kolik se mu podařilo v posilovně zvednout na benchpress. Nejprve se touto skutečností chlubí kamarádům, následně barmance a před zavíračkou i držáku na tekuté mýdlo. Pokud se ukáže, že to nikoho nezajímá, stává se z něj kotel testosteronu, připravený strhnout ze sebe polokošili Puma a prezentovat „šťastlivci“ svých pět prstů argumentů.


4. Mateřská loď

Popis: Prostorově výrazná slečna ve společnosti několika podstatně atraktivnějších kamarádek. Touží zlomit prokletí a ukázat někomu, že si zvládne udělat prsa kdekoliv na těle.

Vlastnosti: Kdo ví? Za celý večer s ní prohodí slovo akorát člověk, který jí k nohám omylem upustil zapalovač.

Činnost: Sedí u stolu, srká brčkem levný drink a pohledem odstrašuje kohokoliv z mužů, který by se pokusil proniknout do jejího teritoria při zoufalém útoku na některou z kamarádek.


5.Matka bez dětí

Popis: Dáma středního a vyššího věku oblečená podle nejnovějšího vydání Burdy a nalíčená tak, že by ji nikdo podle občanky nepoznal.

Vlastnosti: Nejspíš chodila do třídy s něčí mámou.

Činnost: Pokud hrají Michala Davida, může být k nalezení i křepčící na parketu, jinak předstírá neumírající mladickou energii a loví zajíčky.


6. Gérard Depardieu

Popis: Vypadá jako Gérard Depardieu.

Vlastnosti: Unikátní schopnost tvářit se, že netrpí krizí středního věku.

Činnost: Kromě zlatého řetězu na chlupaté hrudi dmoucí se z rozšafně polorozepnuté košile Versace ohrožuje nosním chlupem dámské osazenstvo ve snaze přesvědčit je, že zedničina je skvělý byznys a že jim jeho sbírka půllitrů určitě učaruje.


7. Omyl

Popis: Může vypadat jakkoliv, jen ne tak, že by dobrovolně šel na diskotéku.

Vlastnosti: Vlastně ani neví, proč je tam, kde je.

Činnost: Posedávání a popíjení piva u stolu, konstantní pokusy o přeřvání muziky, zkrátka všechno, co by se dalo mnohem lépe dělat v regulérní hospodě. Jelikož má ale většina podniků takového charakteru brzké zavírací hodiny, dělá to v klubu.


8. Ztracenec

Popis: Ztracení se vyskytují v rozličných variantách. Od dlouhovlasých trashmetalistů přes vystajlované návštěvníky tanečních megaakcí až po obrýlené intelektuály s kalkulačkou v kapse.

Vlastnosti: Utkvělá představa, že si můžou generickou lokální diskotéku připodobnit k obrazu svému.

Činnost: Záleží na konkrétní variantě. Někteří tráví většinu večera pořváváním na dýdžeje, ať už konečně zahraje Kabáty, jiní točí fluorescenčními tyčinkami do rytmu těch nejkomerčnějších hitů.


9. Zvíře

Popis: Těžko říct, za celý večer totiž nevylezl z kabinky na záchodě.

Vlastnosti: Schopnost před příchodem do podniku dosáhnout takového stupně opilosti, že není schopen vnímat jak hudbu, tak lidi okolo, ba dokonce nereaguje ani na příjezd hlídky obecní policie.

Činnost: Líbání porcelánového expressu a přesvědčování ochranky klubu, že „je v pohodě“.