Tramvaje

Stojíte na zastávce, kousek od vás kluk v modrý kombinéze, nebo možná hydrant, a přijíždí tramvaj. Život bez brejlí je dobrodružnej v tom, že do poslední chvíle nevíte, jestli je to ta vaše. Celý to dobrodružství se dostává do dalšího levelu, když na zastávce nestojíte, tramvaj byste doběhli, ale nevíte, jestli dobíháte tu správnou.


Lidi

Z dálky vás právě pozdravil váš děda anebo možná Santa Claus. Těžko říct. Nikoho nepoznáváte a lidi si myslej, že jste asociální idiot. Na druhou stranu, „nemám brejle, nepoznal sem tě“ je super výmluva pro ty případy, kdy asociální idiot opravdu jste.


Titulky

Bejvaj dost mrňavý a s blbym fontem a některý typy očních vad prostě nedávaj takovou věc ani s brejlema. Ale nevadí, vždyť angličtinu jste se naučili z přeloženejch songů v Bravu. A dyžtak si holt jen užijete hýbací obrázky.


Nápisy

Je támhleto Pekařství nebo Prodejna mobilů? A támhleta cedule, to je výluka tramvaje nebo člověk ve žlutým klobouku? Život ve městě je bez brejlí plnej překvapení.


Monitor

U monitorů a displejů se stává taková legrační věc, zvlášť se stoupající hladinkou alkoholu v krvi. Čím je ho víc, tím víc musej slepý lidi zavírat nebo mhouřit jedno oko, aby něco viděli ostře.


Tma

Ve tmě jsou lidi bez brejlí totálně v prdeli, protože už nemá šanci ani rozpoznávat barvy a obrysy. Chodí váš kluk často domů až nad ránem? A není to náhodou proto, že celou noc bloudil po městě bez brejlí?


Kecy

Všichni ty chytrý lidi, co vám raděj, ať začnete nosit brejle nebo čočky. Aha, díky za radu, seš snad optik, nebo co?!


Vrásky

Věčný mhouření oči a přivirání a zaostřovaní vám způsobí větší vrásky. Říká většinou vaše máma, co se vás už deset let marně snaží přesvědčit, abyste nosili brejle.


Kulturní zážitky

Fesťáky, koncerty, divadla.. jo, jsou tam nějaký umělci a nějak se hýbou na pódiu no. Netřeba to znát úplně do detailu.