1. V sedmi letech si kvůli vám někdo vezme dovolenou nebo “očerko”, dělá vám čaj, slepičí vývar a nosí vám prášky v předem stanovený čas. V dospělosti si musíte čaj dělat sám, pokud se vám podaří koupit si prášky před tím, než zahučíte do peřin, musíte se na ně budit sami a dovolenou si musíte vzít vy.
  2. Zatímco jako malí jste si museli vytrpět tři dny nemoci a pak jste měli v podstatě dva týdny volno s knížkama a telkou, teď musíte vytrpět tři dny nemoci, abyste pak v podstatě další dva týdny pracovali dvakrát tolik. Protože když tři dny chybíte, naskládají se dva týdny práce, tak to prostě funguje.
  3. Na základce vám stačilo chrastivě zakašlat a už jste si mohli být jisti, že jste nemocní. V dospělosti v podstatě nevíte, co je nemoc. Málokdy totiž omarodíte tak, že nejste schopni vůbec nic dělat, takže abyste se necítili zbytečně, pracujete s osmatřicetistupňovou horečkou a v podstatě toho víc poděláte než uděláte.
  4. Antibiotika, která vám cpala doktorka v dětství, jsou asi fajn, ale tři paraleny naráz, dvě peřiny a panák slivovice často udělají za víkend víc než všechny penicilíny světa za měsíc.
  5. V dětství vás dopolední televizní pořady nudily, protože to byl samej teleshopping, Dobré ráno s Novou a bizarní německé telenovely z nemocničního prostředí. Teď jste dopolední televizí naprosto fascinování, protože jste ji jednak od základky neviděli a hlavně je tam… no… teleshopping, Dobré ráno s Novou a bizarní německá telenovela z nemocničního prostředí.
  6. A zatímco v dětství vám rodiče při nemoci zakazovali určitá jídla (jogurt zahleňuje a čaj jenom teplej), teď si můžete naordinovat v podstatě cokoli. Protože na internetu najdete i článek o tom, že ve chřipce pomůže kyanid, takže studená cola neublíží.
  7. V dětství jste neměli dost zkušeností na to, abyste si videohry stahovali, ani tolik peněz, abyste si je mohli koupit. Na výšce jste měli dost zkušeností na to, abyste si je stáhli, ale zase jste neměli prachy na počítač. Teď máte prachy i zkušenosti, ale nemáte čas… kromě toho momentu, kdy pijete čaj se šátkem kolem krku. Protože i žena je v práci a nemůže vám říkat, že se chováte jako malej Jarda.
  8. V sedmi letech je sedmatřicet stupňů horečka. V sedmatřiceti letech osmatřicet stupňů není horečka. Pokud máte rozdělanej projekt.
  9. V dětství bylo na celé nemoci nejlepší to, že jste mohli znovu nakoukat celého Harryho Pottera. V dospělosti… vlastně ne. To je furt stejný.