Život na hraně (kočka létavá)

Poklidný večer na balkóně se rázem mění v hororovou scénu. Ona si hezky trůní na zábradlí a na vás jdou mdloby. Přiblížit se k ní je risk a nechat ji tam sedět taky. Tiše se dovoláváte všech svatých a doufáte, že ta chlupatá zmije seskočí na tu správnou stranu. A nezapomeňte, že v létě raději neotvíráte okno. S takovou byste na ARU byla jako doma.

1

PAT A MAT (KOČKA KUTILSKÁ)
Jsou dny, kdy se nad váma slituje a rozhodne se vám asistovat. Rozvalí se v právě zametné kupce smetí. Shodí květináč z okna. "Uklízí" vám šroubky, když montujete skříňku z IKEA pod postel, tam se totiž neztratí. Prochází se po lince a sporáku, když vaříte oběd. Posadí se vám před talíř u večeře a začne si olizovat zadek. Pokusí se vyskočit na poličku, ze které právě utíráte prach, ale nevyjde jí to, spadne a narazí si kostrč. Vy pak pracně u veterináře vysvětlujete, že svou kočku netýráte, že ona na tu zem spadla sama.

2 2

OSOBNÍ TRENÉR (KOČKA TIBETSKÁ)
Ne vždy zvládnete v čas vstát a vyrazit před prací do posilovny. Vaše kočka to moc dobře ví a už se na partnerskou jógu těší. Vyleze vám na zadá, usadí se a vy držíte balanc za dva. Když vysílením odpadnete, pohrdavě zhodnotí situaci a předvede vám, jak měla ta poloha vypadat správně.

3

BUDÍČEK (KOČKA RANNÍ)
Celý týden se těšíte, že se o víkendu vyspíte. Ale pozor. Ne všichni členové vaší domácnosti sdílejí pro tuto aktivitu nadšení. Vstávat a cvičit. No a co, že je sobota a 6 ráno. Vstaň! Nesnesitelné mňaučení nevydržíte, vyhrabete se z postele, a zatímco si vaříte kafe, ta potvora usne pod prohřátou peřinou.

4

TECHNICKÁ PODPORA (IT KOČKA)
Stane se, že si doneste práci domů. Deadliny na váš osobní život ohledy neberou. A vaše kočka zase nebere ohledy na deadliny. Otevřete počítač, usednete ke stolu a šup. Kočka trůní na klávesnici a odmítá se hnout. Pokoušíte se ji odstrčit, sundat, odnést do jiné místnosti. Vždy si cestu zpět na klávesnici najde a ještě vám na počítač vylije kafe. No, neměla jste ho nechávat na stole, že jo?!5

 

PREDÁTOR (KOČKA ŽILETKOVÁ)
Lidé si vás divně prohlížejí, blízcí si lámou hlavu. Má problém? Začala si snad řezat žíly? Ne! Pořídila si kočku a ta se teď stará o krásné dekorace na všech jejích končetinách a občas i obličeji. Takový scaring zdarma.

6

LEOŠ MAREŠ (TALLY WEIJL KOČKA)
Když už jsme u toho vzhledu, je nutné si uvědomit, že vaše kočka je vlastně takový dobrodinec. Moc dobře ví, kolik utrácíte za oblečení, a tak drží kasu. Samozřejmě způsobem originálním. Jak jinak vysvětlíte ta kvanta chlupů na kalhotách, svetrech, kabátech, v posteli, na sedačce a kuchyňském stole? Kdo šetří, má… svetr z kočičích chlupů. Skvělý marketingový tah. Je totiž BIO! A to teď letí. 

7

NEVDĚČNICE (KOČKA MARNIVÁ)
Dotáhnete domů nové škrabadlo, dva dny ho montujete a těšíte se, jak z něj bude nadšená. Ona se na něj podívá, vyskočí na sedačku a drápy si brousí o její opěradlo. Koupíte jí novou hračku, barevnou s cingrlátkem. Ani o ni nezavadí pohledem a vesele po obýváku honí vaši gumičku do vlasů. V obchodě jste jí našli krásný nový pelech. Očichá ho a raději si vleze do krabice od bot.

8

ZBYTEČNÁ CITOVÁ INVESTICE (MOJE KOČIČKA!)
Víte co jí chutná, víte, kdy jí, víte, kolikrát zvrací, když zvrací. I když vás někdy nesmírně štve, tak ji vlastně milujete, znáte všechny její skrýše, když nejste doma, myslíte na ni a na to, co právě dělá, přemýšlíte nad tím, jestli jí nepořídíte bratříčka… Jste tak trochu její matka. A to vás děsí ze všeho nejvíc.

9