Nipple slip

Klasika červených koberců a všech akcí, kde je dost fotografů. Odvážné šaty, špatný pohyb… a bulváry mají žně. Ale nedělejme si iluze, nejméně polovina všech vykouknuvších bradavek není žádná náhoda. Poodhalit prso dneska není žádný skandál. Pokud teda nejste chlap.

Vykoukne vám spodní prádlo

Bradavka, to je takový roztomilý trapásek, ale odhalit, co všechno bylo potřeba použít, aby byla vaše prsa pevnější, tělo štíhlejší a šaty držely, kde mají, to už je pořádné faux pas. Průhledné samodržící podprsenky, zeštíhlující šortky nebo nedejbože kousky oboustranné lepicí pásky, kterou stylistky zajišťují odchlipující se části šatů, nic z toho veřejnost nechce a ani nepotřebuje vidět. Iluze, že všechno je perfektní samo od sebe, musí zůstat zachována.

Zakopnete o lem šatů

Všimli jste si, jak dlouhé se dělají všechny ty úžasné róby? Vypadá to skvěle, o tom žádná, ale na chození je potřeba speciální trénink – bez legrace, první věc, kterou se každá novicka v Hollywoodu musí naučit, je chůze v dlouhých šatech. Neexistuje, že byste si zvedly sukni, na to zapomeňte; to už radši vážně zakopněte, aspoň vás někdo polituje. I když hrozí, že pár let budete známá jen jako „ta, co zakopla, když si šla pro Oscara“.

Nemůžete do schodů

Pamatujete si uzoučké černozlaté šaty, které měla Beyoncé před pěti lety na Oscarech? Vypadala v nich jako mořská panna, ale zhruba tak nějak také chodila: všude s sebou měla dva bodyguardy, kteří ji vynášeli do schodů, protože v těch šatech to nešlo. Jestli nemáte dostatek bodyguardů, vybírejte šaty opatrně, ať potom nezůstanete před branami.

Špatně vás naaranžují na focení

Nádherné fotografie, na nichž pózuje herečka v luxusní róbě, lokny jí úhledně padají přes ramena a vlečka šatů se jí vine kolem nohou v křivce, z níž by si Alfons Mucha učůrnul nadšením, nevznikají samy od sebe. Na spontánnost se nehraje, před focením herečku oběhnou asistentky a všechno perfektně naaranžují. Nebo také méně perfektně, takže to pak vypadá, že vám šaty nesedí, někde něco čouhá nebo chybí, případně si personál nevšimne technické závady (viz koukající spodní prádlo). Asistentky vyhoďte a doufejte, že příště to bude lepší.

Nesluší vám to

I to se stane. Stalo se to milionkrát. Ty drahé, krásné, extravagantní, od slavného návrháře vypůjčené šaty jsou prostě hrozné. Obecně hrozné nebo na vás hrozné, to je jedno, výsledek je tentýž: fotky, které byste radši neviděly, čestné místo v různých „worst dressed“ žebříčcích a kýbl čočky od módní policie. Nezbývá než udělit důtku stylistovi nebo ho rovnou vyměnit.

Obléknete se skandálně – a nikoho to nezajímá

Se skandály je to jako s antibiotiky: když se dávkují moc často, vzniká rezistence. Když Jennifer Lawrence zakopne, píše se o tom ještě dva roky, ale taková Lil‘ Kim nebo Lady Gaga už si na sebe můžou vzít cokoli a vyslouží si akorát zívnutí.

Máte špatně rozetřený samoopalovák nebo make-up

Všechny tyhlety HD kamery a superhypermegapixelové zrcadlovky člověka akorát otravují. Dokud byla technika nedokonalá, v pohodě zastoupila i nešikovnou vizážistku a rozmazala, co její štětec nesvedl, ale dneska si ty hyeny bulvární všimnou všeho. Špatně rozetřený rozjasňovač, fleky od samoopalováku i sebemenší pupínek budou hned druhý den v novinách i se zvětšeným detailem.

Vypadáte tlustě

Tak tohle je konečná. Jestli máte na fotce opticky víc než 50 kilo, vaše kariéra právě skončila. Zalezte do kanálu a už se nikdy neukazujte.