1. Skvěle šoupe nohama

Je jedno, co melete, ke slovu ho to stejně nepustí. Takže si skvěle pokecáte. Vaše problémy na jeho hlavu, ta ať si třeba praskne. On je rád, že mluvit nemusí, on to vydrží.

2. Je minimálně zaclánivý

Znáte ty, co vadí u přepážky zjišťovacími otázkami? Nevíme, co jsou zač, introuši to ale nejsou. Introuši hledají schovku, než se objeví. Na rautech hladoví, na koncertech u zdi. Introvertní flóra radši uschne, než plevelit.

3. Je hluboce milující

Stačí o něj štrejchnout a mozek se mu máchá v dopaminu, který je základní přísadou lektvaru lásky. A sex? Na co extrovert potřebuje přivázat k posteli, k tomu introvertům stačí pár pohybů rukou.

4. Je příjemně citlivý

Díky tomu, že ho dojme upoutávka na „Výměnu manželek“, se nemusíte stresovat, co k narozkám. A už vůbec se nemusíte bát, že vás nemá rád. To už byste museli být opravdu svině.

5. Je spolehlivě věrný

Na introuše zkrátka máte doživotní záruku. Ve vztahu i proto, že vrkat na baru je pro něj podobné potěšení jako hydromasážní whirlpool pro kočku domácí. A v přátelství třeba proto, že zas tolik kámošů nemá. Z podstaty.

6. Krásně kýve hlavou

Jestli náhodou ta svině jste, dělejte si s ním, co chcete. Není moc pravděpodobné, že řekne „ne“. Nevěříte-li si, mluvte dost nedostatečně na to, aby se musel doptat. To radši bude předstírat souhlas.

7. Dobře se prudí

A těch boudiček, co na něj můžete šít, aniž byste měli k ruce jehlu. Stačí prozvonit ho z cizího čísla. Poprosit o proslov. Nebo nechat svítit světlo v kabince veřejných toalet. Skrytá kamera se může zahrabat.

8. Snadno se ho zbavíte

Kdyby přeci jen vadil, prostě mu párkrát nezvedněte telefon. V případě vážnějšího vztahu možná budete muset říct něco tak moc zranitelného, jako „nebuď labuť“, ale nebojte, to spíš uteče, než aby vás uhodil.

9. Je exkluzivně nedostatkový

Než jím pohrdnete, dobře si to rozmyslete: Introverta aby pohledal. Odborníci hádají, že 3/4 populace tvoří extroverti. Takže i když je někdy stydlivější, záhadnější a vůbec divňák, z podstaty je to někdo výjimečný.