Po cestě do práce jste byl svědkem loupežnýho přepadení a jakožto zodpovědný občan jste musel ochránit oběť přepadení a snažil jste se dopadnout lupiče, a teď musíte společně s policií sepsat protokol, jelikož si to zákon žádá.


A nebo jste byl přepaden právě vy a zloděj vám ukradl pouze klíče od auta, které naštěstí nenašel, ale náhradní klíče jste ztratil už před měsícem a stopovat nemůžete, jelikož je to příliš nebezpečné a jelikož si to zákon žádá, opět musíte na policii sepsat protokol a popsat pachatele.


S ohledem na zvýšení produktivity v práci se každé ráno poctivě věnujete vašemu zdraví, které utužujete zejména meditací a jógou. Při té jste si však dnes ráno narazil žebra, zablokoval páteř a teď si sám nedojdete ani na záchod – natož dojít do práce.


Vaše (přes šest kolen vzdálená) příbuzná začala rodit, otec jejích dětí je ve vězení a vaše povinnost opět volá a je nezbytné, abyste se o to postaral a jejího manžela neprodleně zastoupil a byl u porodu společně s ní.


V noci se vám zdál sen o tom, že k vám promluvil bůh a řekl, že byste měla raději zůstat doma kvůli blížící se apokalypse. Což by vás nechalo klidnou, pokud by v ranních zprávách nezaznělo, že je pro dnešní den s ohledem na počasí vhodnější zůstat v teple domova. A to přeci není náhoda, takže dnes do práce určitě nemůžete.


Předstírejte, že jste v práci a celej den nemůžete šéfa najít. Při rozhovoru a snaze o shledání najednou zjistíte, že jste si spletla budovu. A taky město, ve kterém pracujete.


Venčila jste vaše domácí prasátko, ale to je zvíře, od kterého nevíte co čekat a pokousalo vás do nohy, tak musíte neprodleně k doktorovi. Až budete druhý den v práci, mějte uplé dlouhé kalhoty, které nejdou vyhrnout. To pro případ, že by vaši kolegové chtěli vidět zranění.


Všichni ve vašem okolí vědí, jak citlivou máte přítelkyni. Využijte toho. Šéfovi řekněte, že má vaše drahá polovička své dny a že vám ráno s nožem v ruce řekla, ať si pro dnešní den vyberete buď ji, anebo práci a že chcete dostát onoho “v nemoci i ve zdraví” a prostě se nemůžete dostavit.


Terárko vaší sestry je prázdné a vy se k smrti bojíte hadů, tak jste se zavřel v pokoji a čekáte, až se sestra vrátí z práce. (To, že vaše sestra nemá v terárku hada, ale želvu a že nemáte žádnou sestru a ta želva je vaše, šéf vědět nemusí.)