1. TULIČ

Ačkoli je mezi druhy spáčů také typ Medvěd, tento typ je ze všech typů nejpřítulnější. Leží vám na rameni, nasává vůni vašich vlasů a dýchá vám na krk. Příjemné, že? Až na to, že vaše rameno je už samá modřina, vlasů na hlavě po všech těch nocích máte sotva pár a dech vašeho partnera vám prozrazuje, že je třeba dokoupit zubní pastu.


2. NECH MĚ SPÁT

Opak Tuliče. Tento typ spáče odmítá v noci jakýkoli tělesný kontakt, tedy pokud tím nemíníte snad naznačit, že chcete víc, než jen spát. To je potom jiná. V ostatních případech: Ruce pryč, nebo bude zle.


3. MEDVĚD

Tak tenhle člověk zkrátka usne a nic s ním nehne, dokud nedostane svých poctivých 8 hodin spánku. Snídaní do postele ho rozhodně nepotěšíte, pokud si pečlivě na minutu nestopnete čas, kdy ho můžete něžným polibkem na čelo vzbudit.


4. VYPRAVĚČ

Tenhle se zkrátka ani ve spánku nezastaví. Anekdoty, jazykolamy, nebo jen jednotlivá slova, či náhodné výkřiky od tohoto spáče slýcháme denně. Vedle něho by se málokdo v klidu vyspal. Snad jenom Medvěd. Poznámka: Nejčastěji se jedná o spáče ženského pohlaví.


5. ZLODĚJ

Spát vedle zloděje se nevyplácí, pokud nemáte rádi zimu. Peřinu si totiž přivlastní a už ji nevydá. A to, že na druhé dece leží, je mu úplně jedno. Zbývá vám tedy jen teplá mikina. A pod hlavu vlastní ruka místo polštáře.


6. MILOVNÍK PLYŠÁKŮ

Je úplně jedno, který z ostatních typů jste, k tomu spáči se do postele nevejdete. Tři polštáře, dvacet plyšáků a v nejvážnějších případech ještě kočka nebo pes. Myslím živá kočka nebo pes. Ano, s tím vším se do postele vejde, ba dokonce se bez přítomnosti zmíněného „materiálu“ nevyspí.


7. POUŤOVÝ NÁVŠTĚVNÍK

Ani vedle tohoto člověka vám spát nedoporučujeme. Má totiž ve spánku pocit, že je na pouti. Ne, že by snad ze spaní zvracel, ovšem hází sebou, kope do vás, často se probudí hlavou na opačné straně postele, než kde usínal, někdy dokonce končí svůj spánek pádem na zem.


8. NYMFOMAN

Tak tenhle spáč usne zásadně jenom po sexu. Snad nejhorší kombinací je pro něho typ Medvěd, který se zkrátka otočí zády a nechá chudáka Nymfomana trpět. Naopak třeba typ „Nech mě spát“ mu vyhoví a potom oba spokojeně usnou.


9. ZVUKAŘ

K tomuto typu snad jen dodám, že chrápání je to nejpříjemnější, co Zvukař dokáže během spánku vyplodit. Zbývá jen stát se Zlodějem a před všemi jeho zvuky včetně jejich následků se schovat hluboko do peřin…