Tedy, dneska…film Muzzikanti jde do kin oficiálně až za pár týdnů, ale internetem už koluje děsivý teaser a ještě děsivější videoklip. Na ten se společně podíváme, protože tohle, přátelé, tohle je masakrální klenot, který nesmí zapadnout. Je teprve půlka ledna a já si kladu otázku, jestli nás letos vůbec ještě čeká něco horšího. Protože v tom videu Duo Jamaha zpívá písničku skupiny Legendy se vrací. Řekněte si to nahlas. Duo Jamaha coveruje Legendy se vrací. A asistuje jim k tomu Martin Dejdar.

Jestli má tohle být pilotní písnička celého filmu, trochu se děsím toho, co zní ve zbývajících osmdesáti minutách. Celý ten videoklip je vůbec horor. Člověka děsí i představa, že na tohle do kina budou chodit davy. Že na to přijde víc lidí něž na posledního Jarmusche, to klidně vsadím boty. A dívat se v multiplexu na Duo Jamaha, jak mi hraje z plátna velikosti pět na deset metrů, to je čirá esence hudebního masochismu. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam, že. Je dobře, že se u nás takové filmy točí. Nechť je to důkazem, že lze točit svobodně a cokoliv, když vám na to někdo dá peníze.
    Pointa dnešního článku ale tkví někde úplně jinde. Schválně si poslechněte původní verzi. Že tam není slyšet moc rozdílů?

No právě, jsme u jádra problému. Pilotní píseň z filmu Muzzikanti alespoň ukazuje, jak nebezpečně jsou si po produkční stránce Duo Jamaha a Legendy se vrací blízko. Který muzikant by na tohle byl hrdý?