Nevěřte lifestylovým článkům v lesklých časácích o tom, jak v žádném případě nesmíte zapomenout na výročí, nesmíte si doma přepnout v televizi fotbal a musíte občas dát najevo zájem o úklid bytu tím, že vynesete hnijící odpadky. V tom to totiž vůbec nespočívá.

Uznávám, že my holky dost klameme – oháníme se feminismem, rovnými příležitostmi, kvótami, genderovými stereotypy, odmítáme se jmenovat -ová a některé z nás vás chtějí posílat na mateřskou. Přesto ale potřebujeme, abyste se chovali jako chlapi.

Když nás vezmete na rande, zaplaťte za nás útratu. Dáte tím najevo zájem a to, že si pro kilo nenecháte vrtat koleno. My vám to třeba příště zase oplatíme. Tím, že nás po propitém večeru doprovodíte na tramvajovou zastávku, nás neušetříte desítek minut stresu a přemýšlení nad tím, jestli nás náhodou ten divně vyhlížející přiopilý týpek nezatáhne po výstupu z MHD do křoví. My sice můžeme frajeřit a tvrdit, jak se nebojíme, ale vy jste od toho, abyste nám to nekompromisně vymluvili.

Pokud o nás stojíte a máte přitom doma manželku, přítelkyni, děti nebo jakýkoliv typ závazků, vyložte to hned od začátku všechno na rovinu. Nepředstírejte, že manželka je spolubydlící a „že to tak prostě máte zařízený“. Jste chlapi, tak se musíte umět chlapsky rozhodnout, co vlastně chcete.

Nelžete. Nechovejte se jako srabi a alibisti a zkuste z každé situace odejít s čistým štítem. Ano, my holky sice máme rády „hajzlíky“, co s námi zametají, ale to se zhruba v 25 letech věku poměrně výrazně změní. Nikdo normální nechce žít roky v zápletce Beverly Hills. My se chceme s našima klukama ostatním chlubit. Potřebujeme vědět, že když nám někdo nabourá auto, neřeknete nám, „ty seš šikovná, ty si určitě poradíš sama“. Ne, nepotřebujeme, abyste z nás dělali neschopné krávy, ale chceme ve vás mít skutečnou oporu. Chceme, abyste měli rádi naše kamarádky, abyste uměli okouzlit naše rodiče a neksichtili se pokaždé, když k nim máte jet na oběd.

Zahoďte všechny svoje komplexy, protože ty z vás ve většině případů dělají děvkaře (musím si dokázat, že sbalim každou), sraby (nejsem dost dobrej a tak budu v tý otřesný práci do smrti a doma si budu vybíjet vztek) a ubožáky (nejsem se sebou spokojenej, tak jí budu připomínat špeky, aby se taky cejtila blbě).

Buďte vyrovnaní sami se sebou a dovolte si chovat se tak, jako že máte každou situaci naprosto pod kontrolou. My holky, co pořád nevíme, co chceme, si totiž pak uvědomíme, že chceme zrovna vás.