Černá

U černé velmi záleží na množství a ostatních parametrech vzhledu. Emařku a gotičku poznáte na první pohled právě podle těch dodatečných parametrů a pak už záleží na vkusu každého soudruha, jestli se tasí s pozváním na rande, nebo ne. Prostou dívku v černém tričku či kabátu je snadné odsoudit jako osobu s nedostatkem invence, nebo jí naopak přiřknout praktičnost, kterou ve skutečnosti neoplývá, jinak by věděla, že na černém je nejvíc vidět prach, fleky od kaluží i kočičí chlupy. Kdepak, černou nosí ženy, které nemají čas na přemýšlení o hadrech, protože ten čas potřebují na práci/sport/dobré jídlo/sex. Zbývá jen zjistit, jestli se ten hlavní zájem kryje s tím vaším.

Červená

Skutečnou barvou nedostatku invence je červená. Červená je totiž druhá černá; kdo se chce vydělit z černého a denimového davu, ale nemá na to, aby to udělal doopravdy, vybere si červenou. Znáte takové ty řeči, že ženy v červené jsou vášnivé, seksi a cosi kdesi? To platí jedině v případě, že se k vám blíží žena v těsných rudých šatech s hlubokým výstřihem. Jestli má na sobě červenou sportovní bundu, berte roha, a jestli má ještě na hlavě Palette v odstínu „tizianová červeň“, utíkejte zvlášť rychle. Na takových jsou zajímavé akorát ty vlasy.

Tyrkysová

Vyskytuje se obvykle výhradně v kombinaci s bílou na ženách středního věku. Tyrkysová je duchovní barva a vysílá varování, abyste si dali pozor na její množství a nebezpečné doprovodné znaky jako nápadně vysoký výskyt šperků s tyrkysem, tygřím okem a růženínem, Meduňku vykukující z kabelky a vůni levandule. V takovém případě doporučuji přibližovat se jedině v případě, že vám nevadí projevy lásky v podobě kamínků pro štěstí, lapačů snů a aromatických lampiček. Na druhou stranu vám taková žena namíchá i čajík na nervy, až ho budete potřebovat.

Oranžová a žlutá

Potenciálně nebezpečné sluníčkové barvy. Na rozdíl od tyrkysové se ženy se zálibou v oranžovém a žlutém oblečení nespokojí s cetkami a čakrovými kamínky, ale potřebují také jógu, studium duchovní literatury, bezmasou stravu a pravidelné cesty do Indie. Na druhou stranu může být vztah spojený s takovými bonusy jako tantrické masáže a kámasútrové experimenty. Akorát se své oranžové vyvolené včas nenápadně podívejte do podpaží, jestli není až moc zapřisáhle přírodní. (Tip: Chodívá to ruku v ruce s oranžovožlutou batikou.)

Růžová

U růžové si nejdřív zjistěte, jestli nositelka není nezletilá. Potom jestli není až moc zletilá, tj. diblík. U věkově přiměřených pak proveďte verbální test. Když totiž růžovou doprovází měkkoučké výrazivo typu (máš) penízky, (jaké máš) autíčko, (jaké mi koupíš) botičky a (bude často) Itoška, nevypadá to moc slibně. Pokud ovšem nesháníte ozdobu do autíčka. V tom případě si poslužte dle libosti.

Béžová

Důchodkyně.

Hnědá

Téměř důchodkyně.

Šedá

Moderní, praktická, dobře kombinovatelná a na údržbu nenáročná barva. „Šedá myš“ je ta, kterou chcete, jestli hledáte moderní, praktickou a chytrou ženu, jen s tou údržbou to nebude tak jednoduché jako u toho oblečení. Ne že by byla náročná na peníze, ty si vydělá sama, ale jestli jí nebudete stačit intelektuálně a vkusem, nemáte šanci. Balicím otvírákem je věta: „Máte krásný šedý svetřík z kašmíru, prozradíte mi, ze kterého obchodu z New Yorku jste si ho přivezla?“

Modrá

V modré – džínová modrá se nepočítá! – chodí umělecky založené estétky. Některé si libují také v odstínech, jako je azurová, mořská, indigová a jadeitová, ale s tím si nelamte hlavu, kdybyste rozeznávali takovéhle barvy, nehledali byste ženu. Na ženy v modré musíte přes city, také pomůže být rozervaným umělcem nebo to aspoň předstírat. Mluvte o hvězdách, hlubokých studánkách a krásných očích. A nekoukejte jí na kozy.