Nevěsta, která chce být skutečnou princeznou a nechce po svatbě propadnout depresi, že něco zanedbala, nutně potřebuje:

Korzet

Proč je v půjčovnách převaha korzetových šatů? Obsluha vám to ráda vysvětlí: korzet je sexy, padne každé, vytvaruje pas, udělá prsa a vůbec. A pravda? Inu, látková trubka se šněrováním tak nějak padne každé, pokud přehlédneme nějaké to odstávání, zařezávání a poklesávání, u macatějších nevěst pak prsa v podpaží. Ale princezna korzet mít musí. Viděli jste snad někdy princeznu bez šněrovačky?


Našlehanou sukni

K vosímu korzetovému pasu patří krásná široká sukně. Kromě toho, půjčovné za šaty nebývá malé, a když už ty prachy dáte, je potřeba, aby to bylo vidět. Ideálně to zajistí sukně z mnoha metrů blýskavého saténu, umně naaranžovaného do kuželovité stavby, která připomíná kopec tučné šlehačky. Shora zapíchneme nevěstu. Úspěch zaručen.


Obruč

Šlehačkový kužel nebude držet tvar sám od sebe! Obručová spodnička je vynález ze 16. století, kdy byly kužely těžce in. Akorát že tehdejší princezny v tom asi uměly lépe chodit. Ty dnešní si s obručemi zhusta nevědí rady, a tak se potom v albech můžeme kochat fotkami na téma „nevěsta jde k radnici,  zvedá si obruč a jsou jí vidět holeně“, „nevěsta jde do schodů a jsou jí vidět kolena“, „nevěsta překračuje práh a je jí vidět…“, no, pro představu to určitě stačilo. Lepší obručové peep show už jsou snad jen na maturitních plesech.


Bolerko

Tlusté nebo starší nevěsty v půjčovnách automaticky fasují bolerka, to aby se publikum nepohoršilo pohledem na něco, co vybublává/vyvrásňuje z korzetu. Že by v takovém případě byly lepší šaty se zahaleným vrškem? Jasně, ale jak už jsme si řekli, princezna potřebuje korzet kvůli těm sexy ňadrům a tak. Když byla bolerka dobrá pro devadesátá léta, proč by se jednadvacáté století mělo ofrňovat?!


Návleky na ruce

Rukavice se na svatbu nehodí (ostatně co s nimi, až bude ženich navlékat prsten? Sundat? Nechat? Příliš složitý etiketický problém pro moderní ženu!), ale když ony jsou tak sexy… Řešením jsou návleky. Krajkové, s kanýrkem a špičkou na hřbetě ruky, pojištěnou proti shrnutí gumičkou na prstě. Kdyby je v půjčovně neměli, vyrobte si je doma. Střih najdete u babičky na půdě v té hromádce Ženy a módy z roku 1985.


Hoblinu

I na účesu by mělo být vidět, že dal spoustu práce. Dlouhé vlasy se co nejsložitěji natočí, zapletou, zajistí a zakytičkují; krátké se prodlouží a pak se natočí, zapletou a tak dále. Rysy obličeje zjemníte něžně nakulmovanou hoblinou spuštěnou z čela.


Šmuk

I když máte šaty perlami vyšívané, kytičky ve vlasech, třpytky na akrylových nehtech a mašle na botách, pořád ještě zbývá dost míst, která se dají dozdobit. Například krk a uši. Ale není potřeba zbytečně experimentovat, svatba je přece jen tradiční záležitost, kterou není vhodné příliš měnit. Do účesu šoupněte štrasovou korunku a na krk odjakživa patří takovýten chrchel perliček na vlascích.


Budoárové fotky

Na svatbu patří profesionální fotograf, to dá rozum. Nezaplatíte přece tisíce za hostinu, šaty, zámek a novomanželské apartmá a nesvěříte obrazový doprovod strejdovi Frantovi s kompaktem, bez ironie! Profík je ovšem drahý, a když už ho zaplatíte, nechť se kolem vás motá pěkně celý den a fotí všechno, především klíčové okamžiky jako česání, oblékání šatů, obouvání a natahování punčoch. Extrémně důležitá je zasněná fotka dráždivého nasazování podvazku na stehno. Až budete svoji třicet let a manželovi poněkud vyhasnou pudy, taková fotka se sakra hodí.


Tvárného manžela

Než si princezna vzala prince, zadala mu pár úkolů, aby si ověřila, je-li jí hoden. Najít prsten na dně jezera. Zabít draka. Vydržet přes noc ve sklepení, kde straší. Moderní princezně stačí, když budoucí manžel vydrží šílenství kolem svatby a neuteče při hysterickém záchvatu, že limetkově zelené ubrousky neladí s lipově zelenou mašlí na dortu. Finálovým úkolem je proměnit se na jeden den ve cvičenou opičku, nechat se bez odporu navléct do bílého smokingu a zatajtrlíkovat před fotografem. Potom se princ může s oddechnutím natáhnout na gauč s pivem v ruce a už nikdy nevstat.


Internet

Protože když to všechno včetně fotek oblékání spodního prádla nevystavíte na internet a nedostanete horu nadšených tleskánků, nemuseli jste tu svatbu ani dělat!