Pistáciový náhrdelník

Nevím, co dělají ve škole o výtvarce dnešní děti, ale my jsme si s úderem podzimu vždycky museli přinést slámu, jeřabiny a šípky a dělali jsme náhrdelníky. Sláma se nastříhala na krátké trubičky a na nit se pak střídavě navlékala trubička, jeřabina, trubička, jeřabina, pak třeba šípek a tak dále, až vznikl náhrdelník, který jsme potom donesli mamince a trvali na tom, že ho musí nosit. Dnes, kdy si můžeme v obchodech koupit jakékoli přírodniny, třeba pistácie (za komančů byli všichni rádi, když přišly aspoň buráky), je výroba barevného statement necklace otázkou chvilky. Pistácie zbaštíte, šlupky natřete veselými barvami a poslepujete dohromady. Done.

McQueenovy boty 

Když Alexander McQueen navrhl slavné boty Armadillo – takové ty zvláštní obří lodičky, ve kterých vystupovala Lady Gaga –, chtěl je kdekdo, i když jsou těžce nepraktické. Protože představte si, že v něčem takovém přijdete do klubu – je jasné, že budete výhradním středem pozornosti. Jenže originály jsou drahé a k nesehnání. To vás ovšem nemůže zastavit: připravte si čtvrtky, izolepu, lepidlo, kousky koženky a nůžky a hurá do toho! Kdo si troufá a má doma i pilku a pár prkýnek, může mít ještě věrnější verzi. Alexander jistě rotuje v hrobě radostí, že jeho design žije vlastním pestrým životem.

Top na jedno rameno

Pozor, tohle je tip pro pokročilé, protože vyrobit asymetrický top na jedno rameno není žádná hračka. Budete muset dost přemýšlet, složitě rýsovat, stříhat, šít, začišťovat a vůbec. Ostatně podívejte se sami na ten komplexní návod. Troufnete si?

Distressed army top à la Balmain

Klikli jste a divíte se, proč vám sem dávám nějaké děravé tričko, prožrané od molů? Pfff. Nerozumíte módě. Podívejte se laskavě na jarní kolekci 2011 značky Balmain, a uvidíte, že to je ta nejvyšší krejčovina. Originály těchhle triček se prodávaly za cenu přes tisíc eur, takže chudí blogeři, kteří toužili po trendech, se museli uchýlit k socDIY. Kdybyste chtěli Balmaina taky, řiďte se návodem. Na druhou stranu, když si koupíte na tržnici za čtyřicet korun takové to ultratenké tričko a budete ho hodně nosit, za nějaký čas vám Balmain vznikne úplně přirozeně

Tílko se srdcem

Když dřív někdo chtěl tílko se srdcem, vzal barvy na látku a to srdce si tam namaloval. Moderní doba přeje inovacím, jen tak něco namalovat by byl trapas. Vaše tílko se srdcem musí vyzařovat uvolněnost, kreativitu, nekonvenční myšlení, schopnost podívat se za hranice běžné módy a běžného života. Rozmáchněte se nůžkami, dejte průchod své energii, nebojte se toho. Nevadí, když bude výsledek trochu křivý nebo plandavý, to mu jen dodá syrovou autenticitu, která se cení.


Protože vás mám ráda, přihodím k módě ještě tři úžasné domácí DIY tipy, které obohatí váš každodenní život!

Barevně odlišené klíče

Taky používáte takové ty barevné plastové krytky na klíče, aby se vám nepletly? Určitě, moderní člověk jich mívá hodně (od domu, od bytu, od garáže, od chaty, od půdy, od sklepa, od tajné jeskyně pod domem a tak všelijak) a neměl by šanci se v nich vyznat. Ale plast je nuda, a určitě byste raději měli něco extra, co hned tak někdo nemá. Vyrobte si originální barevné klíče pomocí vyšívacích bavlnek a lepidla! Je to krásné a hlavně úžasně praktické. Po nějaké době tahání po kapsách uvidíte sami.

Domácí meníčko

Taky vás doma pořád otravují s tím, co bude dneska/zítra/v pátek k jídlu? Přehledný jídelní lístek na celý týden vás těchto otázek zbaví a hlavně to pro vás bude krásná a praktická pomůcka. Nějaké místečko, kde ještě chybí nástěnná výzdoba, doma jistě najdete. Barevně a stylově menu polaďte s interiérem. V neděli se vždycky zamyslete, co budete který den vařit, najděte jídla mezi kartičkami, případně natiskněte a vystříhejte nebo vysekejte nové.  Na ty nepoužité si na tabulku s jídelníčkem nalepte nějaký košíček. Stačí malý, moderní člověk stejně vaří dokolečka nějakých deset jídel, no ne?

Háčkované koktejlové deštníčky

Máte doma háčkované dečky po babičce? Je vám je líto vyhodit, ale zdobit si tím kvartýr už nehodláte ani pod pohrůžkou smrtí? Vyrobte si z nich koktejlové deštníčky! Dečky jsou jednomu na nic, ale bez koktejlových deštníčků se dneska žít nedá. Vhodné zvláště do barevných koktejlů. Když někomu dečka upadne do bloody mary, možná půjde přemáchnout.